Звіт міського голови (доповідь на сесії)...

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

Шановна громадо! Відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування» я зобов’язаний   щорічно  звітуватися  перед громадою   про свою роботу.

У 2017 році міська влада продовжувала свою роботу над проектами, які були започатковані у 2016 році, активно залучала громадськість для створення нових проектів.

 10 березня 2017 року місто Васильків приєдналося до Угоди Мерів, загальної міжнародної  ініціативи  Європейського Союзу за участю місцевих і регіональних органів влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищення  енергоефективності  та використання  відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. 

         Васильків отримав першу перемогу у конкурсі на написання  Плану дії для сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату та отримав грант від   громадської організації  «Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу». 

В місті спільно з німецькою компанією  проводиться робота над впровадженням  системи енергоменеджменту в рамках переможців  конкурсу «Енергоефективність у громадах ІІ».

Даний проект підтримує розробку індивідуальних пропозицій з консультування і підтримки у сфері комунального енергетичного менеджменту для малих міст та сприяє їх поширенню. Таким чином, у середньостроковій перспективі створюються можливості для широкого застосування системного та фінансово ефективного енергетичного менеджменту, включно з плануванням та впровадженням заходів з енергоефективності.     

В рамках міжнародної співпраці, у липні 2017 року було укладено Угоду між Васильківською міською радою та Томашув — Любельскою міською радою Республіки Польща, якою було визначено співробітництво між сторонами у напрямках промисловості, транспорту, торгівлі, будівництва, культури, освіти, охорони здоров´я, туризму та спорту. 

Спираючись на досвід інших громад  України   ми започаткували  роботу по створенню  Громадського бюджету міста Василькова та провели    широке обговорення цього проекту. Це дозволить залучати активних громадян   вносити свої пропозиції  та проекти щодо розвитку міста і реалізовувати їх.

В цьому році міська  влада працювала над реалізацією 42 міських цільових  програм. Для виконання визначених завдань залучались кошти місцевого, обласного та державного бюджетів.

Звичайно, наша робота неможлива без тісної співпраці всіх гілок міської влади — міського голови, ради, виконавчого комітету та інших виконавчих органів ради.

Робота  ради  у 2017 році проводилася відповідно до затвердженого річного  плану роботи.  Проведено   14 пленарних засідань  та прийнято  1000 рішень. Сесії ради  були проведені  своєчасно з високою явкою депутатів та їх активною роботою під час пленарних засідань.  

Проведена також  робота щодо упорядкування структури виконавчих  органів  міської ради. Вважаю, що такі зміни корисні не тільки для організації роботи виконавчого органу ради, але насамперед,  це покращує  якість  послуг  для громадян  міста.

Так, у цьому  році був створений  земельний  відділ апарату ради та ліквідовано відділ аналізу та контролю надходження ресурсних платежів. Це значно покращило роботу ради по розгляду земельних питань.

В листопаді 2017 року радою прийнято рішення про ліквідацію відділу культури та створення управління культури, туризму та охорони культурної спадщини.  Дане рішення було резонансним,  але я переконаний —  правильним!

 В подальшому це надасть можливість в повній мірі реалізувати повноваження органів місцевого самоврядування щодо охорони культурної спадщини,  тому, що місто Васильків віднесено до Списку історичних населених місць України. Запровадження туристичної галузі у нашому місті буде одним з напрямків залучення інвестицій у розвиток міста.

         Робота виконавчого комітету була направлена на своєчасне та якісне виконання повноважень у сфері соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку, у галузі бюджету, фінансів і цін, щодо управління комунальної власністю,  житлово-комунального господарства, побутового, торгівельного обслуговування, громадського харчування, будівництва, сферах освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, в сфері соціального захисту населення, зовнішньоекономічної діяльності, оборонної роботи, забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.

          Проведено  23 засідання  виконавчого комітету,  на яких прийнято 502  рішення, в тому числі  з делегованих повноважень 407 .

          Щотижнево проводився прийом громадян міським головою, у 2017 році надійшло та розглянуто  840 звернень громадян, в тому числі отриманих під час прийому  339.

Запорукою успішного розвитку міста є збалансований міський бюджет. У звітному періоді  забезпечено стабільність міського бюджету, постійно проводився  контроль балансу надходжень і витрат, стан виконання бюджету та фінансово — бюджетної дисципліни, докладено багато зусиль на збільшення його обсягу в порівнянні з минулими роками. Є підстави  говорити, що бюджетна політика минулого року була проведена  ефективно.   

За 10 місяців 2017  року до загального фонду бюджету надійшло  130 млн. 209 тис.235 грн. (без урахування трансфертів), що на 23 млн. 585 тис. 265 грн. більше планових показників (приріст + 22,1 %). У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року надходження збільшилися на 33,4%. Коштів спеціального фонду надійшло у сумі 5 млн. 612 тис. 200 грн.

У загальному обсязі надходжень доходів податок на доходи фізичних осіб складає 58,4% при плані 63 млн.215 тис грн. фактично надійшло 75 млн. 986 тис.200  грн., що становить 120,2% абсолютний приріст 12 млн. 771 тис. 200   грн. У порівнянні з відповідним періодом 2016 року надходження збільшилося на 19 млн. 414 тис. 900 грн., або на 34,4%.

Видатки загального фонду бюджету міста  за 10 місяців  2017 року склали 233 млн. 093 тис. 900  грн., що на 89 млн. 804 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року.

По спеціальному фонду за 10 місяців 2017 року проведені видатки в сумі 30610,0 тис. грн.

         Соціальне спрямування бюджету підтверджується економічною структурою видатків. Так, переважна частина усіх коштів бюджету – 205 млн. 389 тис. 919 .грн. , або  68,0% була спрямована на захищені статті:

— на оплату праці з нарахуваннями спрямовано 86,3 млн. грн., що на 35,2 млн. грн.  більше, ніж  за 9 місяців 2016 року;

 — на оплату комунальних послуг та енергоносіїв направлено           6, 8 млн. грн.;

 — на харчування учнів у школах та дітей у дитячих садках -                 2,3 млн. грн., що на 1,1 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2016 року;

 — на благоустрій міста – 8,0 млн. грн., що більше  відповідного періоду 2016 року на  3,2 млн. грн.;

 — на утримання та поточний ремонт доріг  направлено 3,2 млн. грн.

 

Робота міської влади була зосереджена на покращення матеріально — технічного стану закладів освіти, харчуванню дітей в школах і дошкільних навчальних закладах та оздоровленню дітей.

У місті функціонує 11 дошкільних навчальних  закладів, 8 загальноосвітніх навчальних закладів та 4 позашкільні навчальні заклади. 

З 01 січня 2017 року  відновлено роботу ЛОК «Хвиля» з плавальним басейном.

   Кількість дітей у  місті поступово  збільшується, зараз дитяче населення міста складає 3194 дитини ( на 100 дітей більше, у порівняні з 2016 роком).

 На утримання закладів освіти з загального фонду міського бюджету на 2017 рік передбачено видатків 77,5 млн. грн., з них за рахунок коштів освітньої субвенції 34,2 млн. грн., на оздоровлення дітей у літній період спрямовано 448,9 тис. грн.

Видатки  на «Освіту»  у загальній сумі видатків міського бюджету (без урахування субвенцій з державного бюджету окрім освітньої субвенції) становить 64,6 відсотка.

В бюджеті міста на покращення закладів освіти та проведення капітальних і поточних ремонтів передбачено видатки на суму 7,9 млн. грн.,( що на 2,9 млн. грн. більше, ніж у 2016 році),  з них на дошкільні заклади — 2,2 млн. грн.

 Здійснено капітальні ремонти покрівель, фасадів, вимощення дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Капітальний ремонт бази відпочинку «Івушка», санвузлів в загальноосвітніх школах, виготовлено    проектно – кошторисну  документацію на проведення капітальних ремонтів.

Проблемою громади міста залишається  приміщення для забезпечення учбового процесу учнів ЗОШ №6. В даний час старе приміщення школи демонтовано, розроблено проект нової будівлі на 1060 місць. Тимчасово ЗОШ №6 навчаються у ДНЗ №4, ЗОШ №9 та НАУ.

Головними цілями та пріоритетами  розвитку освітньої галузі у місті на 2018 рік є створення комфортних умов для здійснення особистісного  орієнтованого навчання та виховання, забезпечення індивідуального підходу до кожної дитини, запровадження сучасних форм і методів навчання, інтерактивних педагогічних технологій навчально-виховного процесу.

Видатки  на соціальний захист та соціальне забезпечення населення склали  у сумі 121,5 млн. грн., з них за рахунок субвенцій з державного бюджету – 114,7 млн. грн., за рахунок коштів міського бюджету – 6,8 млн. грн., що на 3,4 млн. грн.  більше ніж у 2016 році.

         За 9 місяців  2017 року  матеріальну допомогу отримали 896 мешканців міста на загальну суму 1 883,6 тис. грн. , з них по міським  Програмам:

—  «Турбота» — 778 чоловік на суму 1 395,3 тис. грн. ;

—   надання  адресної допомоги мешканцям міста з хронічною нирковою недостатністю отримають 7 громадян на суму   201,3 тис. грн.;

— надання соціальної та правової допомоги учасникам АТО та їх сім`ям матеріальну допомогу отримали 107 громадян  на загальну суму 242,0 тис. грн., з них 126,0 тис. грн.  на оздоровлення та відпочинок вказаної категорії громадян на міській базі «Івушка» с. Лиман Татарбунарського району Одеської області.;

— матеріальної  допомоги  сім`ям, в яких є діти з рідкісними (орфанними) захворюваннями буде використано  45,0 тис. грн.;

— соціальної програми «Харчування з перших днів життя» буде використано120,9 тис. грн.

З метою вирішення  питання  безоплатного проїзду  пільгових категорій населення міста автомобільним та залізничним транспортом  у 2017 році  за рахунок коштів міського бюджету (до 2016 року відшкодування цих виплат проводилося за рахунок субвенції з державного бюджету) проводиться відшкодування витрат перевізникам за перевезення пільгових категорій населення міста.   На вказані цілі виділено 300,0 тис. грн.   

У  2017 році на благоустрій міста передбачені видатки у сумі 11,4  млн. грн.,  за 9 місяців 2017 року  використано –  8,0 млн. грн. , в тому числі:

—   капітальний ремонт житлового фонду – 0,8 млн. грн.  (капітальний ремонт покрівель житлових будинків по    вул. Михайлівській, 31-а та по вул. Комарова, 66; капітальний ремонт відмостки житлового будинку по вул. К.Осно`вяненка,20);

— водопровідно-каналізаційне господарство – 0,8 млн. грн.                                         (придбання насосів і іншого обладнання на свердловини та насосної станції водовідведення, проектно-вишукувальні роботи на реконструкцію каналізаційних очисних споруд військового містечка та на будівництва водогону водопостачання по   вул. Декабристів);

— капітальний ремонт між будинкових проїздів та прибудинкових територій -   1,3 млн. грн.;

— капітальний ремонт доріг – 6,4 млн. грн.  (по вулицях Володимирській, О. Кошевого, Вільній, Київській, Мічуріна, Кітченка, Декабристів, Заводській та по провулку Вугільному); 

— завершення пусконалагоджувальних робіт та теплотехнічних випробувань на твердопаливних котлах – 0,4 млн. грн.   

         Крім того, передбачена субвенція з державного бюджету міському бюджету на заходи щодо соціально-економічного розвитку території у сумі  3,7 млн. грн., яка буде направлена на придбання, встановлення, капітальний ремонт дитячих ігрових та спортивних майданчиків. 

Економічний потенціал міста залежить від роботи підприємств міста, що сприяє наповненню міського бюджету.

В даний час 117 об’єктів комунальної власності перебуває в оренді .

 За 9 місяців 2017 року реалізовано продукції промисловими підприємствами міста  на суму  631, 5 млн. грн.

В місті працює 770 закладів торгівлі, у цьому році в місті додатково  відкрито 17 торгівельних об’єктів.

З початку року проведено 6 ярмаркових заходів, в яких приймали участь товаровиробники міста Василькова, Васильківського району, Київської та інших областей України.

 Середня облікована кількість працюючих  на підприємствах міста, за даними управління статистики, складає понад 9000 тисяч  осіб,  середня заробітна  плата  у місті у 2017 році складає 6929, 00 грн.( для повіряння у 2016 році   середня заробітна плата становила 3863, 00 грн.).

 В цьому році була подовжена практика забезпечення міською владою дотримання суб’єктами підприємницької діяльності  правил торгівлі спиртними напоями і тютюновими виробами, недопущення проведення торгівельної діяльності у невстановлених  місцях.

Відповідно до Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в місті Василькові на 2017—2018 роки визначено пріоритети залучення інвестицій.    Це, в першу чергу, житлово-комунальний сектор міста, дороги, реконструкція системи водопостачання, модернізація вуличного освітлення, реформування теплової енергетики, реконструкція очисних споруд тощо.

В рамках виконання заходів Програми із створення позитивного іміджу та підвищення інвестиційної привабливості міста розроблено Інвестиційний паспорт міста на 2017 рік. Сформовано 4 інвестиційних пропозиції, крім того, з метою залучення додаткових інвестицій  в місто Васильків надано  до Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року проектну пропозиція ( ідею) Створення центру національного  культурного розвитку, відпочинку  та розваг на базі  берегової зони  річки Стугна.

 В місті подовжувалось виконання Комплексної програми розвитку галузі культури міста Василькова на 2015—2020 роки, в яку у 2017 році були внесені відповідні зміни, які покращили  можливість  фінансування закладів культури.

На фінансування заходів та утримання закладів культури за 10  місяців 2017 року направлено 7 млн. 796 тис. 100 гривень, що на 3 млн. 9 тис. 100 грн. більше ніж у відповідний період 2016 року. На організацію в місті святкових  та інших заходів спрямовано видатки в сумі 305 тис. 300 грн.

Виділені  кошти з  міського бюджету   на покращення матеріально – технічної бази та капітальний ремонт закладів культури, зокрема:

— проведено заміну покриття перед будівлею основного приміщення школи по вул. Володимирській , 1а;

— відремонтовано сходи та ганок основної будівлі школи;

— проведено заміну унітазів у санвузлах основного приміщення школи;

— встановлено новий лічильник тепла замість несправного в основному приміщенні школи;

— виділено кошти на проведення ремонту в двох класах основного приміщення школи;

— проведено ремонт вимощення навколо приміщення філії школи по вул. Шевченко , 3;

— розроблено технічну документацію та встановлено вузол обліку тепла в приміщенні філії у  військовому містечку по вул. Декабристів , 135 а;

— відремонтовано ганок приміщення філії у  військовому містечку по вул. Декабристів , 135 а.

— проведений капітальний ремонт системи опалення філії дитячої школи мистецтв у військовому містечку №11 по вул. Декабристів , 135  на суму 188.870 тис. грн. .

— проведено  капітальний ремонт Зали для урочистих подій у в міському Будинку культури  на суму 723,00 тис. грн.

 

  На здійснення заходів для створення умов  для розвитку фізичної культури та спорту та утримання відповідних закладів у бюджеті міста у 2017 році  передбачені видатки у сумі  3 млн. 400 тис. 300 грн.,  за  10 місяців 2017  року використано 2 млн. 228 тис. 700 грн.

 На  покращення  матеріально – технічної бази та проведення капітального ремонту міського спортивного комплексу у 2017 році  виділені кошти у сумі 1 млн. 687 тис. 900 грн.

Зазначу, що більш детальна інформація міститься у моєму  звіті , якій  розміщений  на сайті Васильківської міської ради.

З метою охорони навколишнього середовища та суттєвого поліпшення екологічної ситуації у місті була розроблена програма «Охорона довкілля, раціональне використання природних ресурсів і забезпечення екологічної безпеки в місті Василькові Київської області на 2016—2017 роки». Для покращення санітарно-екологічного стану прибережних парків та водоохоронних зон річки Стугна, паркових зон міста, пам'яток культури (Змієві Вали, Дитинець) традиційно протягом року проводились толоки спільно із громадськими організаціями, молоддю, небайдужими мешканцями міста.

У 2018 році нашому місту виповнюється 1030 років, на жаль, воно не має високо розвинутого промислового комплексу, який міг би забезпечити достатній рівень надходжень до міського бюджету та  розвиток інфраструктури міста. Але, не зважаючи на це, наше старовинне місто буде розвиватися  і для цього необхідно забезпечити  наповненість  бюджетів усіх рівнів,  шляхом створення в місті сприятливих умов притоку інвестицій, розвитку підприємництва, поліпшення бізнес – клімату, проведення раціональної та ефективної податково-бюджетної політики, зміцнення бюджетної та фінансової дисципліни, підвищення якості послуг, які надаються за рахунок місцевих бюджетів.

Попереду  ще багато роботи, я впевнений, що нам по силам поступово вирішувати проблеми міста, які не вирішувалися  на протязі тривалого часу. Запорука цьому — належна  робота всіх гілок місцевої влади та тісна співпраця з громадськістю.

Злагоджена та наполеглива робота депутатського корпусу міської ради дає можливість розвитку міста та виконання  планових завдань. Я хочу висловити свою щиру подяку всім депутатам Васильківської міської ради за їх плідну роботу.

Від імені Васильківської міської ради, депутатського корпусу  та  виконавчого комітету, від себе особисто висловлюю щиру вдячність кожному мешканцю міста за патріотизм, небайдужість, терпіння, розуміння і підтримку місцевої влади, за те, що своєю працею Ви демонструєте велику любов до свого міста та відданість своєї державі.

Дякую за увагу.

Міський голова                                                                                                  В. САБАДАШ

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.