Звернення до пайовиків...

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

Звернення до пайовиків споживчої кооперації Василькова та Васильківського району, її керівників та до правоохоронних органів.

Від імені пайовиків м. Василькова та Васильківського району, які в свій час були об"єднані Васильківською районною спілкою товариств (РССТ) та представляли кооператорів Васильківщини, до вас звертається ініціативна група з числа прайовиків  з проханням справедливого та законного вирішення подальшої долі як самих пайовиків, так і подальшої долі Васильківської РССТ.

На жаль, станом на сьогодні склалося так, що Васильківська РССТ працює не в правовому полі, а як юридична особа не відповідає а ні своєму Статуту,  а ні вимогам Законів України «Про споживчу кооперацію», «Про кооперацію, іншим законодавчим актам. Все це чітко зазначено в Акті ревізійної комісії. Це, накінець, визнано під тиском ініціативної групи правлінням райспоживспілки на зборах ради, які відбулися 27.07.2015.

Коротко про те, що сталось. В свій чвас, створена на добровільних засадах Гребінківського, Кодаківського, Барахтянського, Погребського, Саливінківського, Данилівського, Митницького, Устимівського споживчих товариств (СТ), інших юридичних та фізичних осіб, що дотримувались вимог райспоживспілки та, як юридичні особи, відповідали своїм Статутам — статуту самої райспоживспілки.

Відношення між СТ  та Васильківською РССТ будувались на основі укладених договорів, делегуючи окремі повноваження на виконання деяких функцій один одному.

Кожне з цих СТ мало своє майно, своїх засновників (пайовиків), свою роботу будувализберігаючи повну організаційну та господарську самостійність із статусом юридичної особи. Ці СТ мали право вільного виходу та входу до складу райспоживспілки. Цим правом на законних підставах скористувалось Кодаківське СТ, яке разом з своїм майном, з своїми пайовиками, стали діяти, і сьогодні діють самостійно, як юридична особа, на свій розсуд, керуючись власним Статутом.

В подальшому, маніпулюючи необхідністю скорочення витрат на утримання правлінь СТ, майно СТ приєднується до правління Васильківської РССТ. Сама процедура, що відбулася, ні одним документом не прописана, ні єдиного рішення в райспоживспілці відшукати неможливо. На наші запити з цього приводу жодної відповіді до цього часу не надано. Але факт залишається таким, що майно приєднали, а про пайовика, як власника майна, забули.

Таким чином, власником цього майна залишається не СТ, а Васильківська РССТ, яка швиденько перересторовує це майно на себе та стає одноосібним його власником.

без зради колишніх  керівників СТ, на наше глибоке переконання, цого статися не могло. Тут є над чим попрацювати правоохоронним органам.

Таким чином незрозуміло, на яких юридичних підставах пайовиків, тобто власників того майна, що передано, нібито „приписали“ до складу райспоживспілки. Але яка частка майна цим пайовикам належить, а точніше — повинна належати, невідома ні їм самим, а ні комусь іншому Все це не вкладається в здоровий глузд.

В результаті таких „діянь“ майно залишилося у власності райспоживспілки, а всі договірні стосунки зникли. Практично всі СТ перестали існувати. А жо ж сталось з пайовиком? пайовики окремих СТ  взагалі не мали уяви, що вони залишилися не тільки без всякого юридичного статусу, але і без свого майна. Це на наше переконання — звичайне шахрайство по відношенню до пайовиків.

Це за їх раху створювався статутний фонд, а саме — кожний пайовиквніс вступні внески, пайові внески, які в подальшому рішенням самих пайовиків поповнювались відрахуваннями з заробітної плати, коштами з прибутку СТ, з дивідентів, які нараховувались пайовику.

За ці кошти розвивались СТ, здійснювалась господарсько-фінансова діяльність, будувались нові об»єкти і т.ін.

Таким чином в пайовика забрали майно, не визначивши йому частку в тому майні. А він, пайовик, як мешкав в тому чи іншому селі, де колись було СТ, так і до цих пір думає, що його кооперативна дільницяіснує та є правомірною. Але коопераривна дільниця — це підрозділ СТ, якого вже давно немає.

І навіть сьогодні, коли все стало явним, Васильківська РССТ не визнає пайовика пайовиком, в якого незаконно забрали майно.

На певному етапі, щоб якось вийти з такої ситуації, на зборах уповноважених від 23 жовтня 2008 року з ініціативи колишнього голови правління приймається постанова (в той час це не були таємні документи для пайовиків), далі цитуємо:

1.Доручити новообраному правлінню райспоживспілки розробити Програму розмежування і закріплення власності райспоживспілки і затвердити на загальних зборах членів райспоживспілки.

2. Рахувати як наказ пайовиків правлінню райспоживспілки розробити і подати на розгляд до 01.04 2009 року дане розмежування.

І вже на 7 конференції Васильківської РССТ від 29 жовтня 2008 року приймається рішення, щоб виконати вищевказаний наказ пайовиків: продовжити роботу 7 конференції Васильківської РССТ на наступному другому засіданні після опрацювання Положення по розмежуванню і закріпленню власності райспоживспілки.

Вже 25.02.2010 року кожному пайовику був виданий майновий сертифікат на пай (частку) у майні Васильківської РССТ на підставі Постанови 7 конференції другого засідання від 23 грудня 2009 року про те, що йому належить цей пай (частка) в майні, що зазначено в виданих сертифікатах.

В подальшому, незаконно, до керівництва райспоживспілки приходять люди на чолі з Горковською Л.С. В своїх попередніх зверненнях ми, ініціативна група, звертали вашу увагу на те, що дана посадова особа, зловживаючи службовим становищем, навмисно, з корисливих мотивів та інших інтересів третіх осіб, вчиняла та продовжує вчиняти дії, які, на наш погляд можна вважати кримінальними.

Від імені ініціативної групи пайовиків А. Турчин.

(продовження буде)

 

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.