Як дорого коштує вкрадений газ?.

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

Опалювальний сезон 2018—2019 років для багатьох українських споживачів буде дорогим. Нові тарифи на газ відбилися на вартості і централізованого, і індивідуального (газового) опалення. Споживачі, щоб заощадити на оплаті за газ, іноді використовують незаконні методи, самовільно врізаючись в газову систему і безконтрольно використовуючи паливо. Такий спосіб не дозволить заощадити, адже порушнику загрожує штраф в разі викриття. 

Механізм розрахунку штрафу прописаний в кодексі газорозподільних систем. Згідно з документом, у разі виявлення несанкціонованого відбору газу, порушнику нараховується вартість палива по граничним обсягам споживання з урахуванням всіх газових приладів. Ціна налічується від дня контрольної звірки показань лічильника. Якщо споживач провів несанкціонований газопровід, то за паливо доведеться заплатити з дати, отримання права власності на будинок. В середньому, за даними «Київоблгазу», сума нарахувань за несанкціоноване споживання газу стартує від 50 тис. грн.

Таким чином, якщо протягом 6-ти місяців споживач використовував неврахований газ для приготування їжі та нагрівання води, то штраф нарахують в розмірі 980 грн без урахування роботи з відключення та повторного підключення газопостачання. Найбільший розмір штрафу нарахують в разі використання газу для опалення. Наприклад, в будинку площею 100 кв. м за опалювальний період несанкціонованого використання газу штраф складе мінімум 45500 грн.

При цьому порушникові доведеться заплатити не тільки за вкрадений газ, а й за роботу з відключення від газопостачання, а після ліквідації порушення, за підключення до газової мережі.

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.