Хто з ким і проти кого?..(оновлено 15.03)

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

15.03.2016. У зв"язку з продовженням протистояння різних груп пайовиків споживчої кооперації  м.Василькова та Васильківського району поновлюємо раніше подані нами матеріали за підписом А.А. Турчина. Готові надати місце для подачі свого бачення проблеми керівництвом райспоживспілки.

22.09.2014.   Ми, ініціативна група пайовиків, продовжуємо інформувати громадськість про стан справ в Васильківській РССТ.

 

Продовжуються чергові засідання правління, комісії про перетворення Васильківської РССТ в СТ кооператорів Васильківщини (таку попередню назву буде мати нова юридична особа після перетворення), що буде мати певний юридичний сенс. На жаль, сьогодні державу не цікавить, як виконуються статутні вимоги тієї чи іншої юридичної особи. Головне мати реєстрацію, а далі хоч трава не рости. Так сталось і з Васильківською РССТ, Статут якої не відповідає а ні Закону України «Про кооперацію», а ні вимогам ЦК України, а ні Господарському кодексу України. А тому існування цієї організації на теренах Васильківщини є нелегітимне. Нелегітимна голова правління, нелегітимне саме правління, нелегітимні Рада і Конференція. І це, на сьогодні, дуже добре розуміє керівництво. Але, незважаючи на це все, вони не дуже поспішають виправити таке становище.

 

Головною фігурою в споживчій кооперації є пайовик. Це йому належить все майно, що має кооперація. Це кожного з них працює його частка в системі. Але якщо задати питання, що з нього має сам пайовик, то відповідб однозначна — нічого. Проте, так продовжуватись не може, це добре розуміють пайовики, це, на погляд ініціативної групи, добре розуміють ті, хто сьогодні керує господарством.

 

Зацькований погляд, закушені губи, нервове тупцювання, надрив голосових зв"язок — це ті люди, які і сьогодні нічого не хочуть міняти в системі. А навіщо від себе віддавати ті чи інші повноваження, що лишають їх права вирішувати свої питання.

 

Ініціативна група зазначала, що 75% членів правління матеріально залежні від рішень цього праління, тому це на сьогодні в повній мірі влаштовує і голову правління Гурківську Любов Степанівну. В такому колективі легко вирішувати всі свої питання. А пайовики стали жертвою тих, хто їздить в службових авто та дивиться на світ зі зручних службових кабінетів. Вони ніяк не можуть второпати, що прийшов інший час, час рахуватися з тими, за чий рахунок вони живуть, кому мають служити.

 

Всі питання, що пов"язані з перетворенням Васильківської РССТ в СТ кооператорів Васильківщини зможуть вирішити загальні збори пайовиків і тільки вони.

 

Дуже важливий фактор їх проведення, це підготовка їх попередньою владою та термін провелення. На погляд ініціативної групи пайовиків, цей термін правління хоче бачити якомога далі. Тому при роюоті комісії над новим Статутом не було ні єдиної пропозиції по суті. На жаль. Ті пропозиції, що ідуть від ініціфативної групи категорично відкидаються — ні, і крапка, але, чому відповіді немає?

 

Ініціативна група працює над тими змінами, які повинні будуть повернути СТ лицем до пайовиків, і ми це зробимо за підтримки самих пайовиків.

 

Перше і основне це те, що ми чітко зазначаємо, що засновником СТ кооператорів Васильківщини є пайовик, як правонаступник. Та те, що чітко зазначено в ст.3 ГКУ «...кожний член СТ має свою частку  в його майні», і ми її визначимо. Кожній кооперативній дільниці (які ми маємо об"єднати), надамо статус, як відокремленого підрозділу, що входить до складу СТ.

 

Крім того, до складу СТ входять, чи можуть входити, юридичні особи, що діють самостійно згідно своїх статутів, та взаємодіють з СТ згідно договорів про госполарсько-договірні зобов"язання (ст.173 ГКУ).

 

У них свої засновники та керівникм, у нас свої. Що хочемо ми, що хочуть вони, і скільки все коштує — все в договорі, який підписується як двухсторонній.

 

Маючи таку організаційно-штатну структуру, все інше буде направлено, щоб вирішувати наше основне завдання — все для пайовика.

 

Ми вже сьогоні готові до проведення загальних зборів, нам є з чим прийти до пайовика. Ми сьогодні вимагаємо від керівництва Васильківської РССТ , яке очолює Гурківська Л.С.,виконати все по підготовці та проведенню загальних зборів для того, щоб узаконити взагалі існування споживчої кооперації на Васильківшині. Ми готові до співпраці. Ми готові обговорювати будь-які пропозиції, але обговорювати, якщо такі пропозиції існують. Ми готові зустрічатись в будь-якому форматі.

 

З повагою до пайовиків Васильківської РССТ, яким не байдужа доля кооператорів Васильківщини.

 

Від імені ініціативної групи    А. Турчин.

 

Від ред. — редакція не завжди поділяє точку зору авторів публікації. Відповідальність за достовірність інформації несуть автори матеріалів.

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.