Хід...Левченком

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

null

Таємниця однієї заяви

У минулому номері ми публікували заяву голови КОДА Анатолія Присяжнюка, який обіцяв подготувати «судовий позов до представника ВО «Свобода» Ханенка про захист честі та гідності».
Як з`ясувалося, «свободівці» звинуватили голову Київської обласної адміністрації у спробі вплинути на виборчі перегони в Обухові. Отож Анатолій Йосипович і вирішив виправдовуватися через суд. А чи вдасться?
— Заява фракції всеукраїнського обєднання «Свобода» в обласній раді базується на реальних фактах, викладених у зверненнях виборців до нас. Ми є свідками брутальної зневаги з боку влади в особі Присяжнюка до прав і свобод людини та громадянина. Я маю на увазі брутальні спотворення волевиявлення виборців на місцевих виборах-2010 у Василькові, Вишневому, Ірпені, Білій Церкві, Бучі… На превеликий жаль, нині фальсифікаторам підіграють за допомогою правоохоронних органів та юридично нікчемних рішень судів, — стверджує депутат облради Святослав Ханенко. — Для прикладу хочу звернути увагу лише на один факт: першого лютого 2012 року о 17 годині в кабінеті заступника голови Київської обласної держадміністрації Спаського знаходився одіозний юрист Ситенков, який «прославився» під час ганебної фальсифікації виборів міського голови у Вишневому. Чи не пора говорити про втручання керівництва КОДА у виборчий процес шляхом залучення таких «фахівців»? Чиї доручення виконує Спаський і хто понесе відповідальність за організацію масових фальсифікацій? Для тих, хто знає реальний стан справ на Київщині, відповідь очевидна...
Про незаконні дії обласного начальства свідчить і лист, надісланий до нашої редакції від обухівчан: «Ми, мешканці міста Обухів, звертаємося до вас із проханням висвітлити у газеті “Київська правда” порушення, які пов'язані з позачерговими виборами Обухівського міського голови…». На чому ж базуються їхні підозри щодо можливих фальсифікацій? Не хотілося б звинувачувати шановного Анатолія Йосиповича, але факти – річ уперта.
Отже, слово авторам зазначеного листа: «14 лютого 2012 року під час проведення міських зборів Партії регіонів голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк відкрито агітував за кандидата на посаду Обухівського міського голови Олександра Левченка. Оскільки така агітація є порушенням законодавства, до Обухівської виборчої комісії надійшла відповідна заява. Але комісія відмовилася її розглядати…».
Далі йдеться про досить загадкові події: 18 лютого після реєстрації кандидата-«свободівця» Валерія Воробця з приміщення міської виборчої комісії дивним чином зникла його заява про балотування на посаду міського голови. А 20 лютого до Київського окружного адмінсуду надійшов позов Юрія Молчанова – довіреної особи кандидата Олександра Левченка, який вимагав скасувати реєстрацію Воробця: мовляв, за якимись даними (взятими невідомо звідки?!), «свободівець» не подав усі необхідні документи.
Вранці 21 лютого «свободівці» разом з частиною членів міської виборчої комісії вимагали відсторонення від роботи юриста Дмитра Горшкова (запідозривши його в причетності до таємничого зникнення заяви Воробця). Проте Горшков не просто вийшов сухим з води: він ще й представляв інтереси виборчої комісії на засіданні у Київському окружному адмінсуді. Але! Замість того, щоб відстоювати правомірність рішення своєї виборчої комісії, пан юрист відразу підтримав позов регіоналів про зняття «свободівця» з виборчих перегонів. А запрошені в якості свідків голова, секретар та члени міської комісії на судове засідання не з`явилися. Свою відмову (від участі в слуханні справи) вони пояснювали дуже просто: нехай відповідають ті, хто викрав документи Воробця. Тобто все було зроблено для того, щоб з виборчих перегонів зняли «незручного» кандидата.

Кандидат від 22 білбордів

Те, що Воробець писав заяву про своє балотування, сумнівів не викликає. В іншому випадку він не міг би отримати довідку про свою реєстрацію як кандидат на посаду голови. Незважаючи на це, Феміда задовольнила позов проти нього з боку довіреної особи кандидата-регіонала. Яким чином?
Все дуже просто. Цитуємо уривок із судового вердикту від 22 лютого: «Суд не бере до уваги посилання на довідку Обухівської міської виборчої комісії Київської області від 17 лютого 2012 року №16 як на доказ подання Воробцем В.І. заяви про реєстрацію кандидата на посаду Обухівського міського голови»… Чому ж «суд не бере до уваги»?
Під час журналістського розслідування стало відомо, що вказана довідка була видана Воробцю секретарем виборчої комісії Кукарешніковою. Принагідно зазначимо, що вона видавала довідки й іншим кандидатам. Тобто ніякого порушення тут немає. Проте суд чомусь ухвалив ось таке «мудре» рішення: Кукарешнікова (увага!) «помилково зазначила в довідці, що Воробцем В.І. було подано заяву про реєстрацію кандидата на посаду міського голови, підписану керівником місцевої організації партії та засвідчену печаткою місцевої організації партії».
Як у такому разі розуміти фразу «помилково зазначила в довідці»? Сама Кукарешнікова це пояснити не змогла: під час розгляду справи вона раптово захворіла, а «вичуняла» тільки після судового скасування постанови виборчої комісії про реєстрацію кандидата від партії «Свобода». В свою чергу, правоохоронні органи проігнорували звернення Воробця до районної прокуратури (про покарання винних, причетних до зникнення його заяви).
Для чого організовували цей «цирк»? За відгуками обухівчан, підприємець Воробець має популярність у рідному місті: він не лише створив кооператив індивідуальних забудовників, а й допомагав людям (які вклали гроші в житлобуди) отримувати власні квартири. Єдиний «недолік» Валерія Івановича в тому, що він належить до партії не влади, а опозиції. Отож, під час виборчих перегонів проти нього застосували вельми цікаву технологію. Спочатку було зареєстровано максимальну кількість кандидатів (25 чоловік), які надали своїх представників для формування дільничних виборчих комісій (ДВК). Потім найбільш прохідного кандидата (Воробця) незаконно позбавили реєстрації. А ще 14 претендентів на міський «трон» раптом передумали балотуватись. При цьому їх представники залишилися в ДВК. Для чого? Чи не тому, бува, щоб «правильно» підрахувати голоси?
Наразі «в живих» залишилося лише десять кандидатів на посаду міського голови. Дев`ять з них навряд чи зможуть конкурувати з паном Левченком, який упевнено «лідирує» на обухівських рекламних щитах: за підрахунками обухівчан, його зображення розмістили аж на 22 білбордах! До речі, на цей факт звернув увагу і керівник міської організації «Свободи» Олександр Яневич: «Мешканців міста турбує одне запитання: за чиї кошти рекламують кандидата від Партії регіонів? Чи не за кошти самих виборців, які ще не зробили свій вибір?».
Цікаво, а що з цього приводу думає сам губернатор зі званням генерал-полковника? Невже, як стверджує сайт «Свободи», він дійсно хоче через позов до суду «зробити собі алібі» і таким чином «замилити очі людей»?

P.S. Коли верстався номер, нам стало відомо, що у Василькові провели мітинг протесту проти губернатора Присяжнюка: місцеві жителі звинуватили його в причетності до фальсифікацій виборів міського голови. Про ці та інші подібні «чудеса» ми плануємо розповісти найближчим часом.

Посилання на першоджерело:
http://kiev-pravda.info/10-22781/hіd…-levchenkom

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.