Вибори по-васильківськи. Або вперед в ...минуле?.

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

В Конституції і законах України написано, що владу обирає народ шляхом голосування на виборах. Зокрема, стаття 5 Конституції України проголошує, що « Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування»; стаття 38 — «громадяни мають право... вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;  стаття 69 — „Народне волевиявлення здійснюється через вибори...“; стаття 71 — „ Виборцям гарантується вільне волевиявлення...“; стаття 141 — „ ...депутати ... обираються жителями села, селища, міста, району, області на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування..., територіальні громади на основі загального, рівного, прямого виборчого права обирають шляхом таємного голосування відповідно сільського, селищного, міського голову...“

Подивимось, як ці положення Основного Закону України втілювалися в життя в нашому Василькові.

В лютому 2000 року  тодішній голова КОДА А. Засуха і його дружина нардеп Т. Засуха „ всупереч волі виборців організовують“ зняття В.Поповича з посади міського голови.

Того ж року на позачергових виборах міського голови волевиявленням мешканців міста зухвало знехтували, викинувши виборчі бюлетені на смітник. Виборчими комісіями були „виготовлені“ нові бюлетені, згідно яких „переміг“ ставленик тих же Засух Є. Ліхачов.

В 2оо6 році  результати виборів Васильківського міського голови „встановив“ місцевий суд.

Проте ще брутальніше „кинули“ виборців Василькова на місцевих виборах у 2010 році. Тоді групою шахраїв за підтримки деяких державних органів влади не допустили до участі у позачергових виборах міського голови 11 (!!!) осіб, які претендували на цю посаду  та сотні потенційних  кандидатів в депутати міськради. Міським головою оголосили С. Іващенка, який програв майже 1200 голосів переможцю виборів. Для цього цинічно, не криючись, на очах у всіх переписали протоколи виборчих дільниць і зіпсували більше тисячі виборчих бюлетенів.  Виборцям переконливо показали, хто насправді є „хазяином жизни“.

У 2013 році на позачергових виборах міського голови, які відбулись після ганебної відставки С. Іващенка, переміг  В. Сабадаш.  До-речі, перед виборами Сабадаш зробив заяву про заборону штучних перепон для участі у виборах будь- кого з претендентів на вищу у місті посаду.

Однак, уже після падіння старої влади на чолі з Януковичем, новоявлені „громадські активісти“, керуючись „революційною доцільністю“, нехтують волевиявленням тисяч васильківських виборців і створюють для Сабадаша умови, за яких виконання обов»язків міського голови  стає практично неможливим.

Чи відчувають сьогодні ті «громадські активісти» свою провину за те, що в результаті їхніх дій сьогодні у місті неповноцінна влада,яка  нездатна забезпечити хоча б невелику частину покладених на неї Конституцією і законами повноважень.

Сьогодні в Україні нова  влада, яка, зокрема, звертає велику увагу на чесність і прозорість виборчого процесу, як найважливішої складової у творенні  демократичної держави, побудові громадянського суспільства.

Проте, це «наверху», а на місцях, в т.ч. і у Василькові, певні сили знову готуються на наступних місцевих виборах, які мають відбутися у жовтні ц.р., до застосування добре випробуваних за старої влади технологій — не допуску до участі у виборах осіб, які мають високий авторитет серед виборців, незаконне зняття з реєстрації рейтингових кандидатів, різноманітні фальсифікації і т. ін.

Для того, щоб після жовтня ц.р. мати у нашому місті нормальну дієву владу, її повинні обрати згідно закону виборці.  Ті ж, хто заважатиме вільному волевиявленню людей чи конституційному праву громадян бути обраним в органи місцевого самоврядування, намагатиметься «підправити» якимось чином результати виборів, повинні отримати жорстку протидію громади і належну оцінку з боку правоохоронних органів...

 

 

 

Вибори по-васильківськи. Або вперед в ...минуле?.: 8 комментариев

 1. Остап Вишня 17.06.2015 at 08:47

  Вечная свадьба в Малиновке...

 2. Антивирус 17.06.2015 at 11:26

  Проте ще брутальніше „кинули“ виборців Василькова на місцевих виборах у 2010 році. Тоді групою шахраїв ,,,,,,,

  Палыч, не скромничайте!Назовите поименно! Ведь те «шахраи» из 2010г. на сегодня -при высоких чинах и в ролях активистов АТО, волонтерства , законам поучают(в том числе и вас). Вы верите в реинкарнацию? Я-нет.

  Ну а выборы в 2010г. покажутся всем образцом законности по сравнению с предстоящими осенью

 3. Олег 20.06.2015 at 15:58

  Палыч, не стоните. Как человек разбирающийся немного в выборах, отвечу, что каждые новые выборы все грязней. В 2010 суд, кстати оставил в силе «Постанову» про регистрацию Иващенко городским головой и представитель избирательной комиссии — голова ТВК тогда суды по подсчету голосов и по «постанове» о регистрации выиграл. Факт есть факт. В 2014 году Постанову про регистрацию Сабова городским головой суд отменил и признал незаконной. И, чо? Кому это помеха? Палыч, раньше клали на закон, потом клали на суды, сейчас вообще есть самозванный и самопровозглашенный мер без какого-либо документа, подтверждающего полномочия с недействительной «постановой» про регистрацию. И, че? Вы ворошите прошлое, как будто настоящее лучше. Шо, громада Сабова выгнала? Вы первый тут писали, что это «недоцільно».

  Палыч, я очень циничный, но на сколько Вы видите никогда не вру. Всем глубоко наплевать на мнение громады и «оцінку правоохоронних органів», в том числе и Вам, когда для Вас что-то «не доцільно». Все решает понятие — «доцільно або не доцільно»

  • карлуха 22.06.2015 at 10:18

   Против таких циников и нужны такие громадські активісти. Теперь на очереди для их посещения комната главного врача Васильковской ЦРЛ. Нужно напомнить ей о том как она использовала свою должность для проведения выборов. Если этого на сделать она по старой привычке будет готовиться к осенним.

 4. admin 20.06.2015 at 20:35

  Олегу: — Ви що, не знаєте, що вже «взяли» голову Апеляційного суду, а в додаток до нього ще й керівника апарату суду. Ви кажете — що «всем глубоко наплевать на мнение громады...», а як же бути з тим, що громада «викинула» Іващенка з мерського крысла?..

 5. Олег 25.06.2015 at 17:34

  Палыч, не уподобляйтесь Сабову. Это он «умный» и не соображает — голову какого суда взяли. Апеляційний суд м. Києва не має і не мав ніколи відношення ні до міста Василькова, ні до Васильківський виборів, ні до будь-яких виборів взагалі. Це суд виключно з цивільних і кримінальних справ і виключно по місту Києву.

  К выборам имеет отношение Київський апеляційний адміністративний суд. Этот суд никто и никогда не тронет.

 6. admin 25.06.2015 at 19:42

  Олегу: — нам відома компетенція судів. Події навколо вказаного суду дають надію, правда слабеньку (тут Ви частково праві), що можуть добратися і до КААС...

 7. Остап Вишня 27.06.2015 at 12:30

  СБУ провела обыск в Васильковской мэрии: kievvlast.com.ua/news/sbu...mjerii27610.html

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.