У Львові оподатковуватимуть квартири, площею понад 80 кв м, – ухвала

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

Як повідомляє ZIK — Депутати Львівської міської ради на сесії 29 січня ухвалили нову редакцію положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Рішення підтримали 59 обранців.

Згідно з ним, у Львові оподатковуватимуть квартири, загальною площею понад 80 кв м, та житлові будинки, загальною площею понад 160 кв м. У разі одночасного перебування у власності платника податку різних типів об’єктів житлової нерухомості надається пільга на 200 кв м.

Як пояснила директор департаменту економічної політики ЛМР ради Ірина Кулинич, за понаднормові квадратні метри квартири власник має сплатити 0,5% від мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні становить 1218 грн.

«Тобто, якщо мешканець має квартиру, площею 82 кв м, то за кожен понаднормовий «квадрат» він має сплатити приблизно 6 грн з копійками в рік. Якщо це житловий будинок, то власник сплачує 1% від мінімальної зарплати за зайві «квадрати» – це приблизно 12 грн за 1 кв м в рік», – зазначила чиновниця.

Щодо ставок податку для об’єктів нежитлової нерухомості – офісних центрів, готелів тощо, то вони встановлюються залежно від зони їхнього розташування.

Визначено три такі зони. Перша – центральна, куди входить територія історичної забудови, внесеної до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (ставка податку – 1% від мінімальної зарплати). Друга зона – середня: територія історичного ареалу (за винятком першої зони), сюди входить територія забудови ХІІ – початку ХХ століть (ставка 0,75%). Третя зона – периферійна: обмежена з внутрішньої сторони територією історичного ареалу (друга зона), з зовнішньої сторони – межами м. Львова (ставка 0,5%).

Загалом податок з житлової нерухомості львів’яни сплачуватимуть з 1 січня 2016 року. Для нежитлової нерухомості податок нараховуватиметься вже з цього року.

Нагадаємо, законодавством рекомендувалося обкладати податком квартири, площею понад 60 кв м, і будинки – понад 120 кв м.

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.