РІЧНИЙ ЗВІТ ВАСИЛЬКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ ВОЛОДИМИРА САБАДАША

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

Згідно з ч. 7 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова не рідше одного разу на рік звітується  про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами.  На початку свого звіту хочу зазначити, що цей рік був ювілейним для нашого міста, адже у вересні 2018 року виповнилося 1030 років нашому місту, історія якого ведеться   з часів славного князя Володимира.Поступово ми почали працювати над проблемами,  які накопичувалися  протягом досить тривалого часу, і можу зазначити, що вже маємо результати.

Хочу наголосити, що в цьому році місто мало потужну підтримку з боку народних депутатів України Кононенко І.В. та Романюка В.М. Я хочу щиро подякувати Ігорю Віталійовичу та Віктору Миколайовичу  за підтримку і сподіваюся на продовження співпраці  в наступному році!

Важливим кроком для нашого міста вважаю розроблення та прийняття  Стратегії розвитку міста Василькова до 2030 року. Вперше визначено  системний підхід до управління соціально-економічними процесами у місті, створення спільного плану розвитку майбутнього міста, його інвестиційної привабливості.    

 Фактично прийняття Стратегії розвитку міста – це продовження  нашої роботи у сфері  ініціатив, і в тому числі – Європейського Союзу.  В цьому  році місто  Васильків   приєдналося  до Ініціативи «Мери за економічне зростання – сталий місцевий економічний розвиток». Загальна мета Ініціативи – сприяння  розвитку потенціалу місцевих органів влади країн Східного партнерства у стимулюванні економічного зростання, підвищенні рівня зайнятості в регіоні, забезпеченні участі громадян в економічних, соціальних і культурних процесах на місцевому рівні, а також підвищенні їх добробуту та якості життя.

 У частині  ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів – Схід ІІ» в цьому році  був презентований  план  дій сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату міста  на період до 2030 року, якій був розроблений  за участі представників Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу.

Продовжено також роботу щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги в налагодженні системи енергоменеджменту, плануванні та впровадженні заходів з енергозбереження.   Місто обрано одним з міст-спікерів на  міжнародній конференції проекту «Енергоефективність у громадах ІІ». В рамках цього проекту  у вересні 2018 року місто відвідали представники Швейцарського бюро співробітництва, які визначили роботу місцевої влади в цьому напрямку як позитивну. 

У 2018 році мною  проведено ряд міжнародних  зустрічей, а в серпні 2018 року укладено угоду про співробітництво з містом Горі Республіка Грузія.

МІСЬКИЙ БЮДЖЕТ 

У 2018 році міська влада працювала над реалізацією 36 міських цільових Програм. Для виконання визначених завдань залучались кошти міського, обласного та державного бюджетів. Саме тому постійно проводилась робота по збільшенню його обсягів, що гарантувало вчасне здійснення необхідних платежів та забезпечення надійного фінансування заходів, передбачених міськими програмами.

Бюджет міста  на 2018 рік було затверджено у сумі  432,1 млн. грн.

За 10 місяців 2018 року (без врахування офіційних трансфертів)  до бюджету надійшло  171,2 млн. грн. Темп росту до відповідного періоду минулого року складає  26,0  %.

Офіційні трансферти (дотації, субвенції) за 10 місяців 2018 року надішли в сумі 187,3 млн. грн. Темп росту до відповідного періоду минулого року складає  6,8 %., тобто міський бюджет міста Василькова за 10 місяців 2018 року отримав  358,5 млн. грн. ( з урахуванням трансфертів ).

 За звітній період за результатами  позовної  роботи до бюджету міста Василькова надійшли кошти пайової участі на загальну суму понад 4,5 млн. грн.

                Видаткова частина бюджету міста  у  2018 році здійснюється із застосуванням програмно-цільового методу, де для 36 бюджетних програм складені бюджетні паспорти.

 Фінансування видатків проводиться відповідно до затвердженого розпису видатків з урахуванням звернень головних розпорядників коштів міського бюджету.   

Видатки за 10 місяців 2018 року становлять 350,9 млн. грн., у тому числі видатки загального фонду –  309,6 млн. грн., видатки спеціального фонду – 41,3 млн. грн...

На фінансування за галузевим принципом із загального фонду бюджету направлено на:

— освіту – 106,5 млн. грн., що на 24,1 млн. грн. більше у порівнянні з відповідним періодом 2017 року;

 — охорону здоров’я – 28,1млн. грн., у т.ч. видатки на Васильківську районну лікарню – 20,6 млн. грн., комунальний заклад Васильківської районної ради «Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» – 7,5 млн. грн.;

 — соціальний захист та соціальне забезпечення – 101,2 млн. грн.;

 — культуру і мистецтво – 9,5 млн. грн. ;

 — фізичну культуру і спорт – 3,4 млн. грн.;

 — на житлово-комунальне господарство та благоустрій міста направлено – 24,0 млн. грн., що на 9,9 млн. грн. більше у порівнянні з відповідним періодом 2017 року;

          -  транспорт – 3,7 млн. грн.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

           Одним із першочергових завдань розвитку українського суспільства є соціальний захист населення.   

Особлива увага у місті приділяється вирішенню питань соціального захисту найбільш незахищених верств населення: пенсіонерів, інвалідів, чорнобильців, ветеранів війни і праці, малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, багатодітних сімей, внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій в зоні АТО та членів їх сімей – людей, які найгостріше відчувають потребу в підтримці з боку держави. Соціальний захист цих верств населення забезпечується шляхом надання населенню житлових субсидій і різних видів державної соціальної допомоги, які призначаються і виплачуються Управлінням соціального захисту населення.

Видатки на вказані заходи із місцевого та державного бюджетів  за 9 місяців цього року склали понад   90 млн. грн.

Відповідно до міської програми «Турбота» за 9 місяців цього року  матеріальну допомогу отримали майже  700 мешканців міста на суму  понад  2,5 млн. грн. Необхідно зазначити, що  сума цих виплат  збільшилася  на 1 млн. грн.  порівняно з відповідним періодом 2017 року.

По іншим соціальним програмам:

  • надання адресної допомоги мешканцям міста з хронічною нирковою недостатністю – спрямовано 277,2 тис. грн.;
  • харчування дітей з перших днів життя – спрямовано 241 тис. грн.;

   -    надання соціальної та правової допомоги учасникам АТО та їх сім`ям – спрямовано 900 тис. грн., а також проведено 39 громадянам вказаної категорії оздоровлення та відпочинок на міській базі «Івушка» с. Лиман Татарбунарського району Одеської області;

  • матеріальної допомоги сім`ям, у яких є діти з рідкісними                                 (орфанними) захворюваннями – спрямовано  178,2  тис. грн.;
  • на впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів певним категоріям населення спрямовано 146 тис. грн.;
  • на забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну та хворих на нецукровий діабет препаратами десмоприсину спрямовано 100,00 грн.

  

З метою вирішення проблемного питання щодо безоплатного проїзду  пільгових категорій громадян  міста у міському транспорті у 2018 році було відшкодовано за рахунок місцевого бюджету  155,6 тис. грн.

Сім’ям, які опинилися  у  складних життєвих обставинах, надається  матеріальна допомога, в тому числі у вигляді різдвяних подарунків, молочного харчування, одягу, речей першої необхідності, продуктів харчування тощо.

У місті працює Центр комплексної реабілітації  для дітей з інвалідністю «Здоров’я», де проходять комплексну безкоштовну реабілітацію 37 дітей з інвалідністю.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО,  ІНФРАСТРУКТУРА МІСТА

Робота Васильківської міської ради та виконавчого комітету у 2018 році була спрямована на забезпечення стабільної роботи житлово-комунального господарства та належної життєдіяльності міста.

На житлово-комунальне господарство та благоустрій міста направлено 24,0 млн. грн., що на 9,9 млн. грн. більше порівняно з відповідним періодом 2017 року.

 За рахунок коштів, які надійшли до місцевого бюджету у вигляді субвенцій  державного бюджету, проведено капітальний ремонт мережі зовнішнього освітлення військового містечка №11, по вулицях: Козацька,  Гончара, Керамічна, Соборна, Київська, Домбасівська, Небесної Сотні,         О.Лістрового, Княжа, Тракторна, Кармелюка, Березова, Згоди, Покровська.

Проведено капітальний ремонт дорожнього покриття та облаштування   по вул. Княжа та капітальні ремонти дитячих майданчиків по вулицях: Володимирська, Грушевського, Г.Сагайдачного,  Декабристів, Михайлівська, К. Основ’яненка, Комарова, Коцюбинського, Набережна,Садова, Соборна, 50, Тракторна та інших,  придбано та встановлено дитячі ігрові майданчики,  а також придбано обладнання для КП «ККП м. Василькова».

За кошти місцевого бюджету проведено ремонти  різних об’єктів комунальної інфраструктури:   капітальний ремонт будівлі та облаштування території ЗОШ №2; підмостки та цоколю по вулиці Грушевського, 2;  капітальний ремонт даху по вулиці Гагаріна, 14; капітальний ремонт внутрішньої будинкової мережі по вулиці  Тракторна, 1; капітальний ремонт покрівлі по вулиці Сагайдачного, 59; капітальний ремонт прибудинкової території по вулиці Декабристів, 41-а; капітальні ремонти під’їздів по вулицях Грушевського,21; Шевченка,9; 1 Травня, 4; облаштування сміттєвих майданчиків по вулицях О. Лістрового, Соборній, А. Горської, Шевченка.

За наслідками  стихійного лиха, яке відбулося в нашому місті в травні 2018 року, було проведено поточні ремонти покрівель по вулицях Сонячна, 34; Володимирська, 13; Володимирська, 64; Кармелюка, 8; Грушевського, 23.

Проведено також капітальні ремонти дорожнього покриття   по вулицях Леваневського, Тракторна, М. Ситника, Небесної Сотні, Суворова, Преображенська, Княжа, Лермонтова, Романтична, Верхня і Нижня Лугова,  провулку Леваневського; капітальний ремонт частини дороги по вулиці       П. Мирного; поточні  ремонти  дороги по вулицям Грушевського,                   Г. Сагайдачного, Сонячна, в/м №11, 1 Травня, Покровська, Декабристів, Володимирська, Соборна, Космонавтів, М. Бурки, О. Лістрового, Тракторна, Небесної Сотні, Гагаріна, Донбасівська, Тракторна; ІІ провулок Дніпрельстан. Проведено капітальний ремонт тротуарних доріжок по вулиці Володимирській та здійснено поточний ремонт тротуарної доріжки по вулиці Тракторній. Збудовано  автобусну  зупинку  по вулиці Декабристів.

На засадах співфінансування за кошти  обласного та міського бюджетів були проведені проектно-вишукувальні роботи з реконструкції  вулиці Декабристів за Програмою будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області на 2016—2018 роки, а також за Програмою «Питна вода Київщини на 2017—2020 роки» відновилися роботи з будівництва напірного водогону Тракторна – Соборна, розпочато реалізацію проекту  реконструкції  скверу Воїнам-інтернаціоналістам.

Першочерговим завданням для розвитку транспортної інфраструктури міста є розвиток громадського транспорту.

 Автобусною мережею охоплено 44 зупинки  на різних вулицях міста, які розташовані поблизу житлових масивів, підприємств, торговельних центрів, лікувальних та культурно-побутових закладів. Розклад руху автобуса максимально адаптований до потреб пасажирів і сформований з оптимальними інтервалами руху.

За 2018 рік перевезено понад 43  тис. пасажирів пільгових груп  за рахунок коштів міського бюджету .

  У 2018 році за ініціативи депутата міської ради Свічинського С.С. затверджена Програма «Шкільний автобус» на 2019—2020 роки (Комунальне підприємство «Васильківміськпарктранс»). Програма передбачає безкоштовний проїзд у міському транспорті учнів закладів загальної середньої освіти.

                Забезпечення  життєдіяльності міста в зимовий період здійснюється КП «Васильківтепломережа». Складною ситуацією в роботі даного підприємства залишається низький рівень оплати населення за надані послуги. Так, станом на  01 жовтня 2018 року борг населення  перед підприємством складав понад 15 млн. грн.

ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК

Наповнення дохідної частини бюджету та економічний потенціал  напряму залежать від роботи підприємств, які проводять свою діяльність в місті.

                На даний час зареєстровано понад 4188 суб’єктів підприємницької діяльності, працює 787 торгових об’єктів (магазини, ресторани тощо).

 Обсяг прямих іноземних інвестицій  у 2018 році склав  21,1 млн.  дол. США, обсяг капітальних інвестицій становив понад 79 млн. грн.

Обсяг реалізованої промислової продукції складає понад  800  млн. грн. 

Продукція підприємств міста експортується в різні  країни Європи та   Азії.

Середня облікована кількість працюючих  на підприємствах міста, за даними управління статистики, складає 10 тисяч осіб, середня заробітна  плата  у місті у 2018 році становила понад 8000 грн.

У місті визначені місця для проведення ярмарків та фермерського розпродажу сільськогосподарської продукції, що дозволяє мешканцям купувати продукцію безпосередньо у виробника.

Міська влада приділяє велику увагу забезпеченню дотримання суб’єктами підприємництва правил торгівлі спиртними напоями і тютюном та недопущення незаконної торгівлі і торгівлі у невстановлених місцях.

ІННОВАЦІЙНІ ПРОЕКТИ МІСТА

Васильківською  міською радою з метою залучення додаткових коштів на реалізацію різних проектів  щодо покращення стану інфраструктури міста    було подано  пропозиції  на участь у міжнародних грантових програмах , а саме: 

— спільна пропозиція благодійного фонду «Добросправ» та управління культури на отримання гранту у сфері  охорони культурної спадщини в тристоронньому міжнародному проекті  з містами побратимами Польщі та Грузії (НВСЕ);

— пропозиція до німецького товариства міжнародного співробітництва  щодо забезпечення тепловою енергією (альтернативних джерел енергій), комплексної  термомодернізації будівель дошкільних закладів.

Перспективною є робота у  напрямку залучення кредитування  з консультантом Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО), де також подано дві заявки, які перебувають на  етапі остаточного прийняття рішення:

—   у напрямку вуличного освітлення у розмірі 12 млн.  гривень.   Упровадження цього проекту надає можливість сучасної модернізації системи освітлення міста  та значної  економії  коштів місцевого бюджету;

—   у  напрямку водопостачання та водовідведення – заявка  у розмірі понад 1 млн.  євро. Проектною пропозицією передбачається проведення ряду заходів щодо модернізації водопровідних мереж, встановлення лічильників води, будівництво артезіанських свердловин для питного водопостачання. Цей проект вкрай важливий для міста, де вже  протягом багатьох років є системна проблема з постачанням якісної питної води для населення.

 У 2018 році  вперше  реалізовано  місцеву програму Громадський бюджет міста Василькова. Метою цього проекту було запровадження дієвого діалогу між громадськістю та владою міста. Сума Громадського бюджету у 2018 році становила 300 тис. грн. У конкурсі  взяли участь 12 проектів, переможцями стали такі проекти: «Створення інтерактивного куточка відпочинку «Сонячне дерево», автор Лихова Світлана;  «Алея сакури у Василькові – посади своє дерево у своєму місті», автор Отруба Алла; «Комплект наборів «Практична електроніка» для навчальних закладів міста», автор Бондар Ірина; «Здай батарейку – врятуй їжачка» , автор Оксаніченко Анна. Три проекти  вже реалізовано на сто відсотків, один  перебуває у стадії реалізації.

ОСВІТА

У місті функціонує 11 дошкільних  закладів, у яких виховується і навчається 1700 дошкільнят віком від 2 до 6 років.

У системі загальної середньої освіти в місті функціонує 5 закладів загальної середньої освіти I-III ступенів, Васильківський академічний ліцей «Успіх», Васильківський навчально-виховний комплекс № 4 «Загальноосвітній навчальний заклад  I-III ступенів-дитячий садок» та Васильківський навчально-виховний комплекс «Гімназія – ЗОШ I-III ступенів  № 8». Всього  у  закладах загальної середньої освіти  міста навчається 5113 учнів.

Пріоритетними завданнями для освіти у 2018 році були:

— активізація співпраці закладів дошкільної та загальної середньої освіти щодо створення умов для успішного переходу дитини з першого рівня освіти до наступного;

— забезпечення реалізації завдань наступності між дошкільною та початковою освітою в умовах запровадження концепції Нова  українська  школа.

 З метою забезпечення якісної освіти для дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку, 11 жовтня 2018 року на базі Васильківського академічного ліцею «Успіх» було відкрито Комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Васильківської міської ради Київської області для дітей з особливими освітніми потребами.

Інклюзивно-ресурсний центр забезпечений сучасним інтерактивним обладнанням, завдяки якому є можливість розвивати у дітей усі пізнавальні процеси, підвищувати рівень мотивації до навчання та адаптації у суспільстві.  Розширилась також  мережа інклюзивних класів та груп у закладах освіти міста відповідно до потреб дітей.

У поточному році чимало було зроблено для покращення матеріально – технічної бази та утримання в належному стані закладів освіти, харчування дітей в школах і дитсадках міста, їх оздоровлення.

                 На розвиток освіти у 2018 році було спрямовано 106,5 млн. грн.

                 Розпочато  будівництво  нової ЗОШ №6,  на  сьогодні  вже проводяться роботи  з улаштування фундаменту школи.

                У  школах та дитячих садочках міста  за кошти міського бюджету у 2018 році проведені наступні роботи та придбано обладнання:

—        встановлено витяжні системи на харчоблоках ДНЗ № 3 та № 7,   проведено капітальний ремонт харчоблоку та приміщень ДНЗ № 6,  утеплено фасад  ДНЗ № 5,  проведено капітальний ремонт вимощення приміщень ДНЗ № 5, № 8, № 1, завершується  оновлення ігрового обладнання на  майданчиках  в усіх закладах дошкільної освіти, а також придбано пральні машини, холодильники, дитячі ліжка, шафи, постіль для закладів дошкільної освіти;

—    проведено капітальний ремонт фасаду, цоколю та вимощення ЗОШ №2, капітальний ремонт частини будівлі ЗОШ №3, в якому розміщено Комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр», капітальний ремонт підвального приміщення ЗОШ №2 під спортивний зал, капітальний ремонт спортивного та дитячого майданчика ЗОШ №7, побудовано міні-футбольне поле на території ЗОШ №3,  капітальний ремонт спортивного майданчика ЗОШ №1, а також  проведено ряд поточних ремонтів та закуплено будівельних матеріалів для косметичних ремонтів, що зроблено силами працівників шкіл.

КУЛЬТУРА,  СПОРТ, МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА

Робота  закладів культури міста у 2018 році була  спрямована на  організацію  діяльності  у сфері культури, бібліотечної, інформаційної, музейної, освітньої, дозвільної   та розважальної діяльності;  на створення, популяризацію, збереження і використання культурних благ та культурних цінностей для задоволення культурних потреб громади  міста.

                Закладами культури міста проведено понад 350 святкових та культурно-просвітницьких заходів різного напрямку.

                У 2018 році проведено  моніторинг  пам’яток культурної спадщини міста. З метою проведення  реставрації цих пам’яток, покращення загального стану  об’єктів культурної спадщини та їх збереження  розроблено та прийнято  «Програму охорони культурної спадщини міста Василькова на 2018 – 2020 роки».  

                Прийнято також «Програму розвитку туризму та туристичної інфраструктури міста Василькова на 2018 -2019 роки», метою якої є розвиток туристичної галузі міста.  На даний час  проводиться  інвентаризація об’єктів туристичної інфраструктури міста, створюються туристичні маршрути для екскурсійної  діяльності. 

                У місті  функціонує один спортивний стадіон, 14 спортивних залів, 11 спортивних площадок, 1 оздоровчий центр – басейн «Хвиля», 4 тренажерних зали. В 2018 році проведено понад  55  спортивних заходів, у яких  брали участь  спортсмени, молодь та  мешканці міста.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

У 2018 році було проведено  п’ять чергових та шість позачергових сесій Васильківської міської ради, на яких  було прийнято  1179  рішень з різних питань.

Забезпечено роботу  постійних депутатських комісій, які провели  71 засідання.

 Депутати  Васильківської міської ради активно працювали  у своїх виборчих округах та відстоювали інтереси виборців, про що свідчать депутатські запити та депутатські звернення, які були розглянуті  протягом звітного періоду.

Відділом  регулювання земельних відносин апарату Васильківської міської ради разом з постійною депутатською комісією проводилася  відповідна робота щодо  питань  оренди, користування та приватизації земельних ділянок ( у  2018 році  прийнято 947 рішень ради  з цих питань).

           Станом на 01.11.2018  до місцевого бюджету від орендної плата за землю надійшло понад 8 млн. грн., сума стягнутих  коштів орендної плати в цьому році   збільшилася на  1 млн. грн.

 Проведено 22 засідання виконавчого комітету, з них 13 чергових та 9 позачергових засідань, на яких прийнято 509 рішень, у тому числі з делегованих повноважень 162 . Забезпечено роботу 28 комісій виконавчого комітету та робочих груп.

Надійшло 867  звернень громадян, у тому числі 319 – з «гарячої» Урядової лінії. Васильківським міським головою  проведено  45 прийомів громадян, де розглянуто  381 звернення.

 Центром надання адміністративних послуг виконавчого комітету Васильківської міської ради надається 90 видів послуг. У цьому році  зареєстровано  5903 заяви на отримання послуг.

Відділом реєстрації місця проживання громадян виконавчого комітету   надано понад 14000 адміністративних  послуг  щодо видачі довідок про реєстрацію/ або зняття місця проживання.

 

Основними стратегічними пріоритетами розвитку міста на 2019 рік  визначаю:     

  • сталий економічний розвиток міста, спрямований на високий та якісний рівень життя;
  • сталий екологічний розвиток;
  • ефективну співпрацю  на національному та міжнародному рівнях.

 

Підсумовуючи роботу в 2018  році, я дякую всім, хто сумлінно працював над вирішенням поставлених завдань – депутатам міської ради, членам виконавчого комітету, виконавчим органам ради,  колективам комунальних підприємств та навчальних закладів, керівникам підприємств та установ міста, підприємцям, а також представникам громадськості за підтримку, розуміння, терпіння,  активну й дієву позицію у вирішенні питань  нашої громади.       

 

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.