Революція «в погонах»?

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

Цими вихідними довелося побувати у вже знайомому читачам «Товариша» селі Плесецьке Васильківського району Київщини. Наша газета висвітлювала боротьбу місцевого населення за чесні вибори, результати яких місцеві чиновники неодноразово хотіли сфальсифікувати. Цього разу справа була в іншому.

Як розповів сільський голова соціаліст Микола Луценко, деякий час тому до сільради надійшов запит від районної прокуратури на документи, що стосуються преміювання депутатів сільради та селищного голови за 2006—2010 роки (час перебування соціалістів при владі у Плесецькому). Коли готувалися документи, до сільради завітав представник обласної прокуратури. Назвавши лише ім'я — Олександр, він вимагав надати ці папери. Микола Данилович на той момент був на навчанні в ОДА, і документи не були оформлені до кінця. Крім того, оскільки службовець представляв обласну, а не районну прокуратуру (звідки був запит), Микола Данилович заборонив працівникам сільради видавати документи. На що Олександр пригрозив порушенням кримінальної справи про корупцію. Пізніше документи завезли до районної прокуратури, як того вимагала процедура, повідомивши про це і пана Олександра. Останній відповів Луценку, що проти нього вже в будь-якому разі буде порушено кримінальну справу. Підстава — тривала прокурорська перевірка. Той факт, що 10 місяців тому по цьому ж питанню вже була перевірка і прокурорська, і КРУ, працівника прокуратури не зацікавив.

Ніби затихло, аж через певний час депутатам сільради починають телефонувати із засекречених номерів, представляючись то працівниками міліції, то прокуратури, то СБУ, призначають зустрічі — для опитування з приводу преміювання". 17 із 20 депутатів опитали. Більшість — серед вулиці, в автомобілі. За словами опитаних, їм говорили, що на сільського голову заведено кримінальну справу. А як розповіла депутат від СПУ Тетяна Дерій, коли вона поцікавилася, на якій підставі її хочуть опитати і чому це робиться неофіційно, з того боку кинули трубку і більше не турбували.

Через зв'язки в Генпрокуратурі Миколі Луценку вдалося з'ясувати, що жодне силове відомство справи по Плесецькому не веде. За припущенням депутатів, подібні дії можна розцінювати як тиск на них і на голову села. А оскільки у багатьох із них питали, чи дають вони хабарі голові за прийняття рішень сесій сільради, неважко здогадатися, що людей хочуть залякати, підірвати довіру до сільського голови.

За цих обставин Микола Луценко прийняв рішення скласти з себе повноваження сільського голови. Але депутатський корпус і громада села, яка зібралася під сільрадою 18 березня, стали на захист свого голови і попросили його забрати заяву на звільнення. Підтримати громаду і місцевих соціалістів приїхав член Політради СПУ Віталій Романченко та лідер соціалістів Васильківського району Валерій Кияниця.

З'ясувати, хто, для чого і на якій підставі проводив опитування — неможливо. Офіційно — його і зовсім не було. Прокуратура нічого не знає. Керівництво району пообіцяло, що нічого подібного не повториться. А місцеві депутати вважають, що громаді Плесецького вдалося зупинити спробу незаконної зміни влади в селі. І вони не вірять, що таких спроб більше не буде, адже Плесецьке з його чудовою природою і родючими землями — зовсім близько від Києва. І все ж цікаво, хто організатор і покровитель подібних революцій"? Адже подібне може статися в будь-якому українському селі, оскільки преміювання сільських депутатів і голови (з чого, власне, все і почалося) всюди здійснюється за однаковою схемою.

Віктор ЦАРЕНОК

Посилання на першоджерело:
http://tovarish.com.ua/fresh/Chetvertai/Revoliutsi7020.html

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.