Передвиборчий адмінресурс в Київській області

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

Специфіка Київської області полягає в тому, що ця область є столичною і тут перетинаються інтереси обласної та центральної влади, що посилює конкуренцію за мажоритарні округи в середені Партії регіонів. У зв`язку з тим, що в Київській області велика електоральна підтримка Юлії Тимошенко, а влада поставила завдання перемогти на виборах, виникла проблема як досягти перемоги. Перший варіант перемоги, який вже відпрацьований в Київській області на місцевих виборах замість вибулих – це недопустити серьозних конкурентів від опозиції по мажоритарці на етапі їх реєстрації. Якщо влада піде таким шляхом, то вона може наразитися на великі неприємності. Одна справа це місцеві вибори, які проводилися в різний час і у відсутності єдиних кандидатів від опоційних партій, а друга річ це одночасна тотальна дія адмінресурсу проти осіб, яка мають депутатські мандати, свої фракції та вихід на міжнародні інституції, які опікуються спостереженням за виборами у Україні.
Другий шлях це фальсифікація результатів голосування. Останні вибори в місцеві ради показали, що фальсифікувати вибори на дільницях, де буде купа спостерігачів, в тому числі і міжнародних немає сенсу. Найбільш вдалий варіант, який широко та успішно застосовувся на останніх виборах в Київській області, це спотворення результатів голосування територіальними виборчими комісіями, які встановлювали підсумки голосування.
Цей шлях краще, але теж небезпечний особливо в умовах, об`єднаної опозиції, яка у відстоюванні своїх голосів та неадекватності судів буде апелювати до міжнародних інститутів. І за все це буде відповідати не губернатор, а сам Віктор Янукович, імідж якого, як демократичного Президента, серед міжнародної спільноти падає. За таких обставин дуже вирогідно, що Презедент найбільш зацікавлений у чесних виборах і буде всіляко налаштовувати на це губернаторів.
Таким чином, можна сподіватися на чесні вибори. А чесно вибори можна виграти, коли є достойні кандидати на противагу кандидатам від опозиції і їх багато на кожному окрузі, навіть декілько одночасно, але неофіційно від Партії регіонів. А завдання адмінресурсу в цьому випадку буде одна — провести потужну агітацію за всіх кандидатів від влади. Голоси розтягнуться і хтось з провладних кандидатів набере більше і виграє вибори. Ось тут як раз буде в нагоді внутрішня конкуренція в Партії регіонів. Наприклад, по Узинському округу, який охоплює 5 з половиною аграрних районів, в тому числі і Білоцерківський, вже вимальовуються дуже потужні кандидати від влади. Двоє з них це поважні та успішні господарники. Депутати Київської обласної ради — знанні в окрузі Іван Шилов та Віталій Гудзенко, який очолював Київську обласну організацію «Фронту змін» до об`єднання її з Партією регіонів. Третій кандидат теж не аби який, а одна єдина жінка в Україні — міліцейский генерал Тетяна Подашевська. Скільки голосів після голосування за цю чудову трійку залишиться опозиції важко сказати.
Інша річ, чи погодяться серьозні кандидати йти на вибори, кидати не малі кошти в такий непевний розклад без гарантій та особистої підпримки адмінресурсу, який на троїх не ділиться? І чи знайдеться в інших округах такій набір популярних кандидатів?
На сьогодні це питання в Київській області вирішується дуже складно і проблема не стільки в кандидатах, скільки в тих особах, які на вищих шаблях влади зацікавлені провести в парламент саме своїх представниів та забезпечити свій вплив на майбутню фракцію Партії регіонів. Розірвання адмінресурсу в регіональному та центральному напрямках може зіграти злий жарт на виборах з Партією Регіонів у Київській області.

Юрій Бут

Передвиборчий адмінресурс в Київській області: 1 комментарий

  1. вектор 08.06.2012 at 08:12

    Пока на свободе такие ,как Крикунов, вместе с большинством Васильковской ТВК, Иващенко может на право и на лево раздавать Присяжнику обещания о том ,что выбовы в Василькове пройдут по «написаному» сверху сценарию!!

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.