Партія Регіонів підтримує рішення ЦВК про повторні вибори в деяких округах

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

06-11-2012 09:04
Єфремов: Рішення ЦВК про перевибори є законним

Голова фракції ПР у Верховній Раді Олександр Єфремов заявив, що вважає законним рішення ЦВК про необхідність проведення повторних виборів депутатів у п'яти спірних округах — 94, 132, 194, 197, 223, повідомляє РБК-Україна.

«Вони (члени ЦВК) діють за законом і застосували норми закону», — сказав Єфремов.

При цьому він висловив сумнів, що призначення повторних виборів у цих округах буде дискусійним питанням серед фракцій. «Я не думаю, що це дискусійне питання... І лідери опозиції, і ми дотримуємося тієї точки зору, що є округи, в яких зіткнулися між собою окремі кандидати, і там вони вже протягом тижня з'ясовують стосунки», — сказав Єфремов.

Він зазначив, що терміни призначення парламентом повторних виборів в цих округах будуть залежати від того, коли надійдуть відповідні документи з ЦВК.

В окрузі №94 (м. Обухів, Київська область) кандидат від влади Засуха подала 28 позовів до ОВК про визнання рішення ДВК про недопуск офіційних спостерігачів на засідання про встановлення результатів голосування (17 позовів перебували у провадженні Обухівського районного суду Київської області, 11 позовів — Васильківського районного суду Київської області). 4 листопада 2012 року на безперервному засіданні окружної ОВК №94 відбувався перерахунок голосів. Після того, як основна частина голосів по більшості виборчих дільниць (окрім шести) була перерахована, голова ОВК вніс на розгляд комісії питання про скасування рішення щодо перерахунку по окремих виборчих дільницях. В подальшому ОВК №94 з численними порушеннями виборчого законодавства, без закінчення підрахунку голосів по 6 дільницях, без обговорення та належного голосування по кожній дільниці скасувала результати голосування на 27 дільницях округу, чим фактично позбавила конституційного права приймати участь на виборах близько 30 тис. громадян. У наслідку був змінений переможець — ним стала кандидат від ПР Засуха.

В окрузі №132 (Миколаївська область) під час засідання ОВК зафіксовано багато порушень: не вівся протокол безперервного засідання ОВК, не фіксувалася кількість отриманих від ДВК протоколів у розрізі кожної дільниці; до підсумкового протоколу була внесена лише загальна кількість бюлетенів не на підставі протоколів із мокрими печатками, а з даних, розміщених на сайті ЦВК; після складення підсумкового протоколу та прийняття рішення про закриття засідання, протоколи не були запаковані для забезпечення належного транспортування до ЦВК. Водночас 3 листопада ЦВК прийняла протоколи з 132-го округу.

В окрузі №194 (м. Черкаси) 30 жовтня 2012 р. системний адміністратор викрав коди доступу до системи «Вибори», закрив серверну та зник. Представниками Партії Регіонів було подано близько 15 позовів з метою визнання голосування недійсним на дільницях, де перемогу отримав кандидат від опозиції. 31 жовтня 2012 року на ОВК почалося фізичне протистояння. Голова ОВК покинула засідання і до сих пір відмовляється надавати оригінали протоколів ДВК для їх передачі разом з протоколом ОВК до ЦВК. Однак сьогодні ЦВК також прийняла протоколи з 194 окружної виборчої комісії.

В окрузі №197 (м. Канів, Черкаська область) ввечері 31 жовтня 2012 року 10 членів ОВК без пояснень причин залишили засідання ОВК, що призвело до відсутності кворуму. 5 листопада 2012 року вночі голова ОВК спільно з системним адміністратором до завершення підрахунку голосів по всіх дільницях увели до електронної системи «Вибори» інформацію, згідно якої кандидат від влади Губський. отримав 35,65 % (29 084 голосів) та здобув перемогу у даному окрузі.

В окрузі №223 (м. Київ) ОВК затягують процес прийняття протоколів ДВК. Представники провладного кандидата псують бюлетені із голосами за кандидата від опозиції. Сьогодні Київська окружна комісія № 223 прийняла рішення про перерахунок голосів на 11 виборчих дільницях.

Джерело: РБК-Україна

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.