Організації Київщини можуть подавати грантові проекти у рамках Програми терспівробітництва «Білорусь-Україна»

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

Сьогодні у приміщенні Київської обласної держадміністрації відбувся інформаційний день, під час якого було обговорено можливості участі у Конкурсі проектних пропозицій за Програмою територіальної співпраці «Білорусь-Україна». Остання є частиною Програми територіального співробітництва Східного партнерства (ЕаРТС), яка фінансується Європейським Союзом.

У ході інформаційного дня експерти програм детально роз’яснили, хто і на яких умовах може взяти участь у конкурсі грантових проектів у рамках даної програми, як грамотно заповнити заявку на участь, на який бюджет можна розраховувати і які проекти мають шанс отримати фінансування ЄС.

Зокрема, керівник Адміністратора програми Ерк Ройлоффс розповів, що загальний бюджет грантової програми «Білорусь-Україна» становить 3,3 млн. євро. На території України вона охоплює п’ять областей (Київську, Чернігівську, Житомирську, Рівненську та Волинську), на території Білорусі – дві (Гомельську і Брестську).

У рамках програми будуть профінансовані виключно транскордонні проекти, що здійснюватимуться спільно представниками обох країн і будуть спрямовані на підтримку середнього та малого бізнесу, підвищення туристичної та інвестиційної привабливості регіону; нарощування людського капіталу, захисту довкілля  та обміну екологічною інформацією. До пріоритетних напрямків програми також входять енергозбереження, спільне використання відновлюваних джерел енергії та управління відходами; профілактика захворювань і рання діагностика; соціальна інтеграція інвалідів; збереження культурної та історичної спадщини, зміцнення співробітництва в галузі культури і спорту. Подавати свої проекти на отримання гранту від ЄС можуть лише юридичні особи, які є некомерційними організаціями і які засновані та перебувають у Білорусі чи Україні. Це можуть бути як державні органи (місцеві держадміністрації, органи самоврядування), так і неурядові та некомерційні організації (громадські, благодійні тощо).

Ерк Ройлоффс також відзначив,  що дана програма є першою фінансованою Євросоюзом програмою з транскордонного співробітництва для країн Східного партнерства, в якій вони працюють між собою, без участі партнерів з ЄС.

«Уся проектна документація, операційна програма з виписаними в ній операційними цілями були підготовлені спільно українською та білоруською сторонами. Подібні транскордонні програми були свого часу випробувані в Європейському Союзі та засвідчили свою ефективність. Тому ЄС вирішив перенести цей досвід і на країни Східного партнерства», — додав він.

У свою чергу, представник української сторони Програми територіального співробітництва «Білорусь-Україна» Олександр Короб розповів, що бюджет поданого на отримання гранту проекту може становити від 60 до 250 тис. євро. При цьому, частка коштів, наданих ЄС, становить 90% від вартості проекту. Решту 10% має оплатити конкурсант чи його партнери. Експерт також звернув увагу на те, що представники програми ретельно перевірятимуть кошториси, подані в рамках проекту конкурсантами, а також наголосив на тому, що підрядні організації, які допомагатимуть втілювати проект, будуть обиратися за результатами тендерних процедур.

Проектні пропозиції в рамках програми «Білорусь — Україна» прийматимуть до  19 квітня 2016 року. Під час інформаційного дня його учасникам буде надано всю необхідну  для подачі заявки практичну інформацію.

Джерело: Київ ОДА

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.