Огляд сучасної ситуації в територіальному виборчому окрузі №94

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

На нашу адресу надійшла стаття за підписом Дмитра Шершньова, яку ми пропонуємо до вашої уваги.

Територіальний виборчий округ №94, який включає в себе Обухівський і Васильківський райони, м.Васильків, м.Обухів та м.Українку вважається одним і самих складних округів не лише по Київській області, але й по всій Україні.
Задовго до виборів точилися пересуди на тему, хто саме представлятиме політичні сили в передвиборчій боротьбі за право бути народним обранцем і представляти Обухівський і Васильківський район у Верховній раді України.
Загалом кандидатами в мажоритарному окрузі за кілька місяців до реєстрації позиціонувалися особистості, добре відомі на території округу. Це були місцеві політики, керівники підприємств та авторитетні представники територіальних громад або лідери громадських обєднань.
У Василькові помітними постаттями в гонці за право отримати мажоритарну квоту, наприклад, від «Партії регіонів» були колишній заступник голови Васильківської РДА Сергій Мазепа та діючий депутат Верховної ради України і відомий аграрій Тетяна Засуха.
Скандал у Васильківських місцевих осередках «Партії регіонів» та згенерована Іващенком ворожнеча між командами Засухи та Мазепи, а також небажання останнього поступатися можливості балотуватися в народні депутати призвели до того, що Сергій Мазепа не отримав схвалення бути зареєстрованим кандидатом від «Партії регіонів» та пішов на вибори самовисуванцем. Однак за три дні його кандидатуру було скасовано, оскільки партійне керівництво виписало Мазепі на горіхи за порушення партійної дисципліни і заборонило заважати Тетяні Засусі, висування якої для регіоналів виявилося більш прийнятним.
Серед 26 кандидатів, які були зареєстровані в мажоритарному окрузі разом із Сергієм Мазепою, також скасував свою кандидатуру інший само висуванець — Костянтина Кондакова. Моловідомий в окрузі кандидат, який проживає в Мелітополі, вступив в активну агітацію і був доволі обізнаним в проблематиці міста Обухова. Він навіть отримав певну частку прихильників, але написав заяву про відмову балотуватися. Причиною відмови за твердженням експертів стало оприлюдення фактів неблагонадійності фінансової компанії, де пан Кондаков працював топ-менеджером, та зловживання її керівництва коштами трейдерів, які грали на міжнародній валютній біржі.
По опозиційній квоті, яку представники Об’єднаної опозиції (партійний конгломерат ВО «Батьківщина», ПП «Фронт змін», НРУ, Народна самооборона, Реформи і порядок, партія «За Україну!», Громадянська позиція) розподілили з ВО «Свобода» у співвідношенні 190 до 35, Обухівщину і Васильківщину представляє єдиний кандидат від Об’єднаної опозиції — Віктор Романюк. За кілька місяців до виборів мажоритарником від опозиції могли висунути одну із керівників Київської обласної організації партії «Батьківщина» Ганну Старікову, яка стала відомою після скандальних перевиборів мера міста Обухова. Однак перевагу віддали Романюку.
Прогнозованим стало висування в народні депутати від Комуністичної партії України депутата Васильківської міської ради та 1-го секретаря Васильківського міськкому КПУ Станіслава Пашкевича.
Дещо несподіваним і незрозумілим для багатьох мешканців Василькова і Васильківського району стала поява на довиборчій арені колишнього Васильківського міжрайпрокурора Сергія Морозюка. Представники територіальної громади Василькова робили неодноразові запити в обласну організацію політичної партії «Український демократичний альянс за реформи» Віталія Кличка стосовно причин висування людини, яка спаплюжила честь прокурорської мантії і свідомо ігнорувала фальшування місцевих виборів в 2010 році, однак чіткої відповіді на свої запити не отримала. Єдине, чим апелюють в УДАРі, це повернення територіальній громаді Василькова приміщення Васильківського міськвиконкому, яке до приходу Морозюка на посаду перебувало в приватній власності. Факти корупційних діянь та рейдерских нападів Морозюка на підприємців і фермерів району до уваги не приймають.
Депутат Васильківської райради Валерій Кияниця став висуванцем від Соціалістичної партії України.
Схоже на те, як Морозюк прикрився брендом УДАРу, Валерій Попович був висунутий кандидатом в народні депутати, озброєний гучним імям розрекламованого бізнес-проекту під назвою «Україна-вперед!» Наталії Королевської. Програма колишнього Васильківського міського голови мало чим відрізняється від його бувшої партії «Єдність» і більше підходить для кандидата в міські голови. Незважаючи на вигідну різницю між Поповичем та Іващенком, мешканці міста чудово памятають незрозуміле самоусунення Валерія Поповича від захисту своєї кандидатури на виборах 2010 року.
Цікава поява серед кандидатів представника Союзу анархістів України Віталія Онищенка. Пропагування базвладдя та передача повноважень по управлінню державними процесами в руки кожного окремого громадянина звучать доволі екстравагантно.
Демократичність виборів до парламенту дала змогу зареєструватися кандидатами і таких відомих васильківсців, як Григорій Дармостук. Його висунула партія «Віче». Також, голова вуличного комітету мікрорайону Піски Володимир Савицький, який очолює інженерну дільницю в КП «Васильківжитлоексплуатація» теж вирішив спробувати себе на законотворчій ниві і висувається кандидатом від партії «Народна ініцатива».
На момент написання даного матеріалу вже були сформовані дільничні виборчі комісії та окружні партійні штаби, згідно календарного плану виборчої кампанії. Зацікавлення виборчим процесом саме в такому складному окрузі, яким без сумнівів є саме ТВО№94, прикувало увагу багатьох міжнародних спостережницьких місій. Васильків і Обухів вже відвідали представники офіційно зареєстрованих в ЦВК міжнародних неурядових організацій CANADEM, ENEMO та ОБСЄ. Всі вони майже в унісон висловлюють занепокоєння фактами масованого застосування адмінресурсу провладними силами, чиї представники очолюють виконкоми, відділи, управління та відомства.
Наприкінці огляду зазначимо, що найбільшу активність в проведенні агітаційних заходів проводять саме протилежні владні і опозиційні кандидати і партії. Частіше всього в місті видно агітаційні намети «Партії регіонів» та Обєданої опозиції. Так само, найбільшу активність в агітації і зустрічах з виборцями проявляють Тетяна Засуха і Віктор Романюк. Їх матеріали, постійна присутність в населенних пунктах округу, подання скарг на дії один одного, а також нещодавня поява обох протилежно-полярних кандидатів в одному місті, дають підстави схилятися до думки, що саме між ними точитиметься жорстка боротьба за право бути обраним депутатом Верховної ради і представляти інтереси округу у парламенті.
Дмитро Шершньов.

Огляд сучасної ситуації в територіальному виборчому окрузі №94: 5 комментариев

 1. 08600 01.10.2012 at 16:33

  На мою думку на 94 виборчому округзі одна з найслабіших конкуренцій по Україні. Ніхто нічого не робить. Навіть провокацій не має. Багатьом це не подобається, але Тетяна Засуха впевнено виграє ці вибори за рахунок Васильківського та Обухівського районів. Жоден з кандидатів, через власний низький рейтинг, не зможе скласти їй конкуренцію — це факт. На мою думку кожен з кандидатів переслідує свою мету, і буде робити спробу перед виборами поторгуватись та випросити собі хоч щось — хто гроші, хто посаду... От і всеь розклад.

 2. Небайдужий 01.10.2012 at 18:35

  Тай поважній 08600 не думаю, що тетяна Засуха виграє вибори у 94 окрузі. Є такі поняття як рейтинг, а є і таке як анти-рейтинг, тому низький рейтинг Романюка, по всім параметрам перебиває анти-рейтинг Тетяни Засухи. Як по Васильківському району, так і по Обухівському, а ще з такими агітаторами як Сабадаш та Іващенко, до початку голосування антирейтинг ще більше виросте.

 3. Щорс 02.10.2012 at 11:50

  Вибори виграє той, хто рахує голоси)

 4. Nazar 03.10.2012 at 19:32

  Да мазепа працював , працював на партию ,а всеривно послали туди де макар телят не пас.

 5. Илья 04.10.2012 at 10:33

  nbnews.com.ua/tema/59482/ Без коментариев

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.