КП  «Комбінат комунальних підприємств м. Василькова» почало активну кампанію по стягненню боргів!

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+
 1. 1. Чого чекати тим, у кого є заборгованість?Якщо споживач має заборгованість за житлово-комунальні послуги і відмовляється сплачувати її в добровільному порядку або укласти договір реструктуризації, то така заборгованість стягується у судовому порядку. При цьому судовий процес проходить в  «спрощеному» порядку шляхом видачі судового наказу, без виклику сторін, відповідно до Розділу 2 Цивільного процесуального кодексу України.

Також у відповідності до частини 2 статті 625 Цивільного кодексу України, кредитор має право вимагати сплату заборгованості з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від суми боргу.

 1. Чи є певна межа заборгованості, після якої справа вирішується в суді?

Відповідно до статті 3 Цивільного процесуального кодексу, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів без будь-яких обмежень.

Отже, особа має право заявляти вимогу про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг незалежно від розміру заборгованості. Це може бути будь-яка сума заборгованості в рамках принципів «доцільності» та «розумності». 

 1. Як можна «по-мирному» врегулювати питання заборгованості?

Боржник може врегулювати питання заборгованості на будь якому етапі. Якщо справа на боржника вже розглядається  у суді, то боржник на будь-якій стадії судового процесу, відповідно до статті 175 Цивільного процесуального кодексу України, за домовленістю з кредитором може укласти мирову угоду.

Якщо ж на боржника не було подано до суду, то боржник може скористатися правом на реструктуризацію заборгованості відповідно до Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію».

На яких підставах нараховуються штрафні санкції на заборгованість за житлово-комунальні послуги?

Відповідно до частини 2 статті 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

При цьому вимога кредитора по сплаті штрафних санкцій може бути заявлена в будь-який час, як в судовому так і в досудовому порядку.

Чому не списують з особового рахунку заборгованість за житлово-комунальні послуги у зв’язку зі спливом позовної давності, відмові у задоволені позову та з інших об’єктивних  причин?

Листом Міністерства з питань ЖКГ України(додається) № 12/1-64 від 17.05.2007 року зазначено, що «списання боргів за спожиті житлово-комунальні послуги чинним законодавством не передбачено». Виходячи з положеньЗакону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та «Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 08 жовтня 1999 року № 237, виключення з активів підприємства (списання) безнадійної дебіторської заборгованості, в тому числі за якою минув строк позовної давності, є господарською діяльністю підприємства.

Особовий рахунок відкритий на конкретного споживача у підприємства-виконавця житлово-комунальних послуг є документом внутрішньогосподарського обліку господарських операцій підприємства-виконавця і списання з цього внутрішнього господарського документа будь-яких сум є правом кредитора, тобто підприємства-виконавця.

Крім того, зобов'язання споживача щодо списання заборгованості за оплату комунальних послуг не передбачено чинним законодавством як спосіб захисту прав. До такого висновку прийшла колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ по справі № 6-3986св14. 

 1. Отримано судовий наказ, але на судове засідання не викликали.

Вимоги про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг розглядається судом в порядку наказного провадження. (стаття 95 Цивільного процесуального кодексу України)

Наказне провадження — це самостійний і спрощений вид судового провадження у цивільному судочинстві при розгляді окремих категорій справ, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видаєсудовий наказ, який є особливою формоюсудового рішення.

Тому, ні кредитор ні боржник не викликаються на судове засідання.

 1. Судовий наказ скасовано, а заборгованість ні.

Судовий наказ – це особлива форма судового рішення, яке видається за результатом розгляду справи в наказному провадженні.

Ухвала про скасування судового наказу є процесуальним документом суду, яким скасовується лише документ – судовий наказ, але не заборгованість.

Ухвала про скасування судового наказу не скасовує заборгованість та є підставою для звернення кредитора з тими ж вимогами (заборгованістю) в порядку позовного провадження.

       У сучасному світі кожна людина разом з житлом отримує певні послуги для комфортного проживання. Послуги, що спрямовані на задоволення потреби особи в забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів надаються комунальними службами і регулюються на законодачому рівні.

         Безумовно в умовах сьогодення питання оплати житлово-комунальних послуг є актуальним і досить болюче сприймається громадянами, які вже потрапили до списку боржників,оскільки судова тяганина, нарахування інфляційних втрат (+ 3% річних), сплата судового збору, зіпсований настрій, постійний стресовий стан…. Цей список можна продовжувати і далі, однак всього цього можна уникнути і спати спокійно, якщо не зволікати із оплатою житлово-комунальних послуг та не допускати до прострочення заборгованості.

Обов’язок споживача по сплаті комунальних послуг вчасно виникає на підставі норм чинного законодавства. Зокрема згідно норм Житлового кодексу, кожен власник нерухомості зобов’язаний своєчасно вносити плату за житло і комунальні послуги. Даний обов’язок виникає одразу після реєстрації права власності на житлове приміщення, більш того, не має значення чи проживає власник квартири (будинку) там реально чи ні. Якщо ви господар житла – зобов’язані за нього заплатити.

            Систематична несплата за комунальні послуги та накопичення боргів може закінчитися примусовим стягненням заборгованості через суд, що в свою чергу збільшить загальну суму заборгованості. Адже відповідно до статті 625 ЦК України, споживач, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми, якщо інший розмір відсотка не встановлений договором або законом.

          Комунальним підприємством «Комбінат комунальних підприємств м. Василькова» було подано до суду 10 заяв про стягнення заборгованості за спожиті комунальні послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкову територію.

             З метою уникнення стягнення заборгованості в примусовому порядку, КП «ККП м. Васильків» наполягає про необхідність споживачам, які мають борг, терміново його сплатити та своєчасно, в повному обсязі сплачувати за послуги централізованого водопостачання, та послугу з утримання будинків, споруд та прибудинкової території

           При відсутності можливості сплатити борг у повному обсязі, пропонуємо укласти з КП «ККП м.Васильків» договір реструктуризації заборгованості та  розраховуватись за графіком.

           Для отримання додаткової інформації звертайтесь за адресою м. Васильків, вул. Гоголя,32, телефони для довідок : 6-27-96, 2-31-80;

КП  «Комбінат комунальних підприємств м. Василькова» почало активну кампанію по стягненню боргів!: 5 комментариев

 1. Суддя, який чекає на позов 03.08.2018 at 23:36

  Это, простите, какое-то лицедейство: имея за плечами миллионные долги по оплате услуг, разродиться наконец-то на 10 (!) позовных заяв. Ганьба! Где «адвокаты от Бога», обслуживающие многострадальный ЖЕК, знающие как и что нужно делать, но ничего не предпринимавшие годами? Что это? Равнодушие, тотальный пофигизм с алкоголизмом или чья-то хитрая схема? Интересно, как это прокомментирует Админ Павлович?

  «Тому, що тривалий час позовній роботі у ККП таємно перешкоджали Микола Неділько та Андрій Шевченко)))» Хоча в цьому щось є...

 2. Вода 04.08.2018 at 12:55

  Так, адміне. Гарна стаття. Добре, що попередили людей. Дійсно, заборгованість це погано. А, як щодо того, що і вони не все зробили?

  Наприклад, технічні поверхи, які вони повинні були прибрати. Але ж зась! Ніхто, протягом 20 років, там їх не бачив, але люди за їх прибирання теж платили. То, може спочатку відпрацюють те, за що їм платили, а вже потім буде стаття про суд. А, підвали? Та ж сама історія.

 3. патріот 04.08.2018 at 15:06

  ЖЕКівські провали будуть вигрібати управляючі компанії. У людей велика недовіра до нашого Жеку, яка передалася управкомпаніям, і тому, щоб її повернути, потрібно дуже плідно попрацювати і не один рік.

 4. Громада 06.08.2018 at 03:34

  Щось не видно активної роботи з підготовки будинків до зимового періоду від УПРАВЛЯЮЧИХ КОМПАНІЙ.

 5. патріот 06.08.2018 at 12:40

  Якщо сидіти по кабінетам та пити каву то як можна бачити що відбувається навколо.

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.