Екологічне лихо в с.Барахти

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

Протягом кількох останніх років у селі Барахти Васильківського району функціонує фермерське господарство «Кедр», що займається промисловим вирощуванням поголів'я свиней. З однієї сторони його можна було б назвати доволі успішним, оскільки не кожен господар зараз наважиться підняти з руїн колишнього колгоспу чи радгоспу угіддя, розбитті вщент приміщення, де колись вирощували худобу і розпочати доволі складну і ризиковану справу.

Ризик справа благородна. Та тільки не тоді, коли це пов’язано з забрудненням довкілля.

В п’ятницю 23 березня мешканці с.Барахти знову забили на сполох!

Як виявилося фермерське господарство «Кедр» розпочало несанкціонований вилив нечистот пов'язаних з діяльністю підприємства прямо на землю. Тисячі тон свинячого гною шаленим струмком витікали з-під паркану і воріт ФГ «Кедр» прямо у невеличку річку Барахтянку, чиї води за твердженням місцевих мешканців колись славилися цілющими властивостями.

Більше того, фермерське господарство розташоване поблизу місцевості, яка має заповідний статус і носить назву «Васильківські Карпати». Чудові краєвиди довкілля, пагорби, ставки та поля, які змінюють одне одного, формуючи чудовий краєвид водночас нахабно почали забруднюватися смердючими нечистотами.

Окрім того, що зазвичай свіже повітря пронизав неприємний запах, струмок рідкого свинячого гною почав заливати земельні ділянки, розташованих поблизу сільчан. На території даної місцевості також знаходяться два природніх джерела, до яких звикли приходити мешканці с.Барахти по воду, яка за їх словами славиться великим вмістом срібла.

Довідавшись про це від місцевих жителів, голова Барахтянської сільради Валентина Савчук попросила допомоги у вирішенні цієї проблеми представників місцевого активу, громадських об’єднань та журналістів центральних каналів.

Валентина Андріївна розповідає, що це вже не перше порушення природного законодавства, до якого вдається родина місцевого підприємця Анатолія Івановича Константінова, який володіє зазначеним фермерським господарством. Кілька разів місцеві жителі вже піднімали питання про те, що ФГ «Кедр» замість того, щоб облаштувати своє угіддя всіма необхідними для цього засобами утилізації нечистот, проводить їх незаконний вилив, забруднюючи навколишнє середовище. Більше того, виконком Барахтянської сільради вже надсилав попередження пану Константінову з вимогою припинити дане неподобство і усунути недоліки та шкоду заподіяну довкіллю.

Нажаль, за словами місцевих мешканців, пан Константінов не реагує на дані вимоги і продовжує виливати нечистоти за межі території фермерського господарства. Більше того, за словами місцевих жителів Константінов вдається до різноманітних засобів залякування мешканців.

Розповідає один із місцевих мешканців: «Одного разу ввечері ми відчули їдкий запах і гуркіт моторів, який доносився зі сторони свиноферми. Підійшовши туди ми побачили величезні шланги, які було викинуто зі свинарників, з яких потужним напором прямо на землю витікала смердюча жижа. Зібравши кілька людей ми намагалися вирішити дану проблему з власником свиноферми, але розмови не вийшло. Нам почали погрожувати і стріляти з рушниці…»

Голова сільради розповідає, що дійсно з Анатолієм Івановичем намагалися знайти спільну мову і одного разу він навіть вивіз гній на свої поля. Однак, повного порозуміння не досягнуто. За анкетними даними його ферма розрахована на тримання 50 голів, але місцеві мешканці стверджують, що на площах ФГ «Кедр» знаходиться до трьох тисяч свиней.

Нажаль, перевірити це не вдавалося. Територію наданої у користування фермеру земельної ділянки було огорожено попри будь-які технічні норми та норми безпеки життєдіяльності. Одного разу під час аварії на лінії електропередач, ремонтна бригада та працівники міліції вимушені були чекати кілька годин, допоки пан Константінов приїде зі столиці. До того часу, ніхто на територію ФГ «Кедр» їх не впускав. Більше того, вона охороняється службовими собаками, якими власник свиноферми теж охоче залякує мешканців. Очевидці стверджують, що приїжджі з інших регіонів робітники ферми живуть на її території і виходять вкрай рідко. Можна собі лише уявити, які там умови праці та побуту, враховуючи той факт, що навіть міліція не має змоги потрапити на територію ферми для з’ясування причин аварії на ЛЕП.

Ініціативною групою мешканців с.Барахти, які звернулися на гарячу лінію міністерства екології, за допомогою кервника місцевого осередку Козацької партії пана Сокола О.М. до місця пригоди прибула знімальна група «Першого національного каналу», також були долучені посадові особи санітарної служби та екології району, які взяли проби грунту та вод з річки Барахтянки і розташованого поруч водного джерела.

Найближчим часом, ситуація з забрудненням довкілля та зухвалим нехтуванням природоохоронного законодавства фермерським господарством «Кедр», а також з незрозумілою поведінкою пана Константінова А.І. буде більш визначеною, оскільки справу поставлено на контроль керівництва Київської облдержадміністрації. А поки що мешканці Барахт чекають відповідного реагування від Васильківського районного керівництва, яке безперечно надасть оперативну допомогу і змусить господарство-порушника припинити нанесення шкоди чудовому краєвиду «Васильківських Карпат».

http://www.youtube.com/watch?v=itD9d7JL1SM

Екологічне лихо в с.Барахти: 2 комментария

  1. Сергийко 27.03.2012 at 11:42

    Так зберіться своєю сільрадою та припиніть дію договору на відведення ділянки за порушення умов аренди однією з сторін.

    А то знайшли собі проблему та носитесь з нею!

  2. Ната 02.05.2012 at 09:10

    дуже гарні місця, шкода що ми руйнуємо своє довкілля! Чиновники нічго не роблять, ніяких перевірок, як воно могло існувати протягом 5 років?

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.