Чи відбудеться у Василькові «екологічна революція»?

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

У Василькові намічено дати кардинальний лад у поводженні із твердими побутовими відходами. Нагадаємо, ця історія вже із великою «бородою»: місцеві жителі не один рік оббивали пороги усіляких інстанцій із єдиним бажанням — добитися закриття місцевого сміттєзвалища. Чому — про це наша газета, врахувавши відповідні листи — скарги і телефонні дзвінки мешканців Василькова до редакції, розповіла 26 травня ц. р. у статті «Дим над Васильковом, або Проблема з неприємним запахом». Мова йшла, зокрема, проте, що сміттєзвалище, розташоване менше як за кілометр від  міста, не лише надто агресивне до довкілля і смердить на всю округу, але ще й періодично там горять тліють відходи, і їдкий дим від них несе на місто. Жити у такому середовищі, зрозуміло, собі на шкоду. Але що ж місцева влада? У статті було висловлено побажання, що керівництво Васильківської міськради таки дасть через газету на широкий загал відповідь про те, чому сміттєзвалище, заборонене ще рік тому для експлуатації постановою головного державного санітарного лікаря Васильківського району, все ж діє. І до поки такий «експеримент» над людьми триватиме?

На жаль, після виходу статті навіть дзвінка не було до редакції. Не «царська» то справа?..

Тим часом у голови Київської облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка знайшовся час прийняти та вислухати представників громади Василькова. І скарги їхні уважно вивчити, і відповідні вказівки дати щодо вирішення проблеми із «екстремальним» сміттєзвалищем. Відтак 31 травня у Васильків виїхали члени постійної комісії Київської облдержадміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на чолі із заступником голови облдержадміністрації — головою комісії Володимиром Максименком.

У приміщенні Васильківської райдержадміністрації було проведено розширене виїзне засідання вказаної комісії за участі представників міської, районної влади, місцевих служб, а також у присутності багатьох мешканців Василькова. На ньому і було розглянуто у деталях проблеми із сміттєзвалищем. Притому міський голова Сергій Іващенко із якихось поважних причин на це засідання не з'явився, хоча сміттєзвалище належить міськраді. Тож за нього «віддувався» (інакше і не скажеш) перший заступник Олександр Скиба. Намагався щось сказати на захист сміттєзвалища, роз'яснити, чому воно у Василькові діє стільки років, хоча на 6 гектарів площі, куди тоннами вивозяться ТПВ із міста, немає жодного офіційного дозволу, а також чому ігноруються постанови рай санепідемстанції про заборону роботи сміттєзвалища. Реакція на виступ із залу — вигуки: «Брехня! Ганьба!». Подібно зустріли і виступ керівника комунального підприємства «Васильківський комбінат комунальних послуг» (сміттєзвалище у його підпорядкуванні) Валентина Старікова. На противагу цьому аргументованими і, звичайно, не на користь сміттєзвалища, були виступи екологів, працівників санепідемслужби, пожежників. Переглянули для підсилення цих аргументів і фото про безлад у поводженні із ТПВ на сміттєзвалищі. Та й власних вражень у членів виїзної комісії уже на той час вистачало. Відтак широким загалом вирішено підготувати і подати на підпис губернатору Анатолію Присяжнюку протокол засідання комісії із конкретними пропозиціями. А щоб на сміттєзвалище таки припинилось завезення ТПВ — поставити «заслін» із числа місцевих правоохоронців. Але місту треба ж кудись вивозити тверді побутові відходи? І є куди, адже на території Васильківського району із 2008 року діє один із кращих на Київщині комплекс з переробки та утилізації твердих побутових відходів ТОВ «Укрвторенергоресурс», де, до речі, далеко дешевше коштує тонна прийнятих ТПВ, аніж на горезвісному сміттєзвалищі. Із цим підприємством місто має протягом трьох днів укласти договір на приймання ТПВ і, як мовиться, плідно і вже без диму, працювати у цьому напрямку. На перспективу, варто зазначити, саме «Укрвторенергоресурс» є потенційним для Василькова діловим партнером для транспортування туди на сортування та утилізацію ТПВ. Вирішено, що протягом місяця на сміттєзвалищі мають навести лад із ТПВ, аби убезпечити довкілля і мешканців Василькова від диму і смороду, а підземні води — від фільтрату. Чи відбудеться така «екологічна революція» — час покаже. Виїзна комісія готується через місяць знову навідатись до міста. Отже, далі буде?..

Галина ПРИХОДЬКО

«Київська правда»

№ 52 (22688) від 2.06.2011 року

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.