Бачили очі, що купували...

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

В продовження інформації щодо справ у Васильківській РССТ, що була оприлюднена в інформаційному бюлетені №№ 80,84 громадської організації «Рідне місто» (автор А.Турчин).

 

Сьогодні хотілось би відповісти на питання -  чому ми, пайовики, так помилились у виборі своїх керівних органів? Що сьогодні сталося? Чому більшість пойовиків цій владі висловлюють недовіру та вимагають негайних перемін?

 

Ще півтора року тому ініціативна група застерігала в.о. голови Васильківської РССТ Гурковську Р.С. про неможливість на даному етапі проведення виборчого процесу. Тобто, ми чітко вказували на те, що організаційно- штатну структуру, перш за все СТ (споживчих товариств), як первинної ланки, слід привести до вимог їх статутів. Розібратись та привести до законного існування самої Васильківської РССТ, що створена на добровільних засадах (див.п.2 Статуту), і саме головне, дати відповідь на питання — що робити з тими пайовиками, які не ввійшли нікуди та не є членами СТ. І на це був час. Без цієї аксіоми починати незрозумілу виборчу компанію було неможливо та незаконно. Таким чином пойовик став заручником цього безладу. Окремі дільниці взагалі не мають свого юридичного статусу, не входячи організаційно  ні в СТ, ні в щось інше. Тоиу в подальшому сталося те, що сталося.

 

Любов Степанівна, як голова првління, самоправно, тобто, самовільно, всупереч установленому Законом порядку, вчинила дії, правомірність яких, на нашу думку, підпадає під дію ст. 356 ККУ. Все це привело до того, що дана посадова особа, зловживаючи посадовим становищем, навмисно, з корисливих мотивів та інших інтересів третіх осіб,  зі своєї ініціативи терміново розпочала виборчу компанію у Васильківській РССТ, причому в «компаньйони» цього безладу взяла людей, які далекі від організації виборів, але мали свої майнові інтереси. На задане керівнику питання- чому ви так вчиняєте, відповіді не було. Здоровий глузд був безсилий. І, навіть, насьогодні, не зрозуміло — чи це були чергові вибори, чи дострокові. Якщо чергові, то повноваження виборчих органів повинні були закінчитись 23.10.13. Тобто, ще мали термін в півроку. Якщо це дострокові, то слід було б довести про їх необхідність та прийняти дане рішення не самоправно, а як це вимагає Статут.

 

Як проходив цей безлад, більшість пайовиків знає. В боротьбі за владу голова правління вміло скористалась ситуацією, щоб прийти самій до влади та привести до неї потрібних пайовиків, які на базі основних засобів РССТ створили свої комерційні структури, та давно не мають бажання брати участь у здійсненні цілей і завдань кооперації.

 

Ці результати їх роботи сьогодні добре видно. Всі вони працюють на себе та на пані Гурковську. А пайовику знову довели, що він до свого майна немає ніякого відношення. Все те, що сталось в процесі приходу цієї команди до влади, навіть, перерахувати неможливо. Невже шановна Любов Степанівна не знала, що коли розпочався новий виборчий процес, то попередні виборчі органи не мають права втручатись  в нову виборчу компанію, тобто, приймати будь-які рішення, що пов"язані з цим процесом.

 

Більшість зібрань по дільницях пройшли в таємному режимі.  У багатьох дільницях, зібрання не відповідали не відповідали не те, що якимось вимогам, а і здоровому глузду. Керівник шахрайським шляхом стала перекидати «потрібних» пайовиків з дільниці на дільницю, порушуючи статут СТ. Пайовики Мельниченко Н.Я., Єлецька Н.І., Бреус В.І., Чирва А.Г., Кияниця Т.В., Фурманова О.І., Заєць В.І. та інші, будучи на обліку дільниці м. Василькова, були обрані на загальні збори уповноважених в селах Погреби, Тростинка, Крушинка,  Дзвінкове, Варичі.

 

Всупереч здоровому глузду пайовик Петренко В.В., який був висунутий як кандидат в делегати на конференцію, знову вольовим рішенням кеоівника був виключений із списків. Це було зроблено одноосібно, тобто уповноважені, які висунули цю кандидатуру, нічого про це не знали.

 

Шановний керівник дозволила собі ігнорувати постанову сьомої конференції (попередньої) Васильківської РССТ, де чітко було зазначено, що перед проведенням восьмої чеогової конференції, цитую « ... продовжити роботу сьомої конференції Васильківської РССТ в наступному другому засіданні після опрацювання Положення про розмежування і закріплення власності райспоживспілки...».

 

А навіщо — щоб кожний пайовик знав свою частку в майні та законно її вимагав.

 

На всі наші, як усні і письмові звернення, заяви, заперечення всупереч Закону України «Про звернення громадян» відповіді не було і насьогодні немає.

 

Ми переконані, що Загальні збори дану виборчу компанію скасують як таку, що не відповідає вимогам Закону України  " Про споживчу кооперацію", Статуту Васильківської РССТ та Статутів споживчих товариств.

 

Сьогодні про таку необхідність ініціативна група збирає підписи пайовиків. На загальних зборах ми,шановні пайовики,вправі вирішувати всі питання, які внесемо на розгляд. Кожний пайовик має право довести своє бачення у вирішенні проблем кооператорів Васильківщини.

 

Ми не повинні дати можливість керівництву паразитувати на нашому майні.Ми є власниками майна і ми маємо право ним розпоряджатись, як це і повинно бути.

 

Ініціативна група просить вас взяти активну участь в підготовці та проведенні Загальних зборів, де кожен пайовик буде мати свій голос, своє бачення вирішення проблем. Слід добре підготуватися, щоб знову не помилитись. А все, що залежить від ініціативної групи, ми зробимо.

 

З повагою, від імені ініціативної групи   А.Турчин. (конт.тел. 6-22-04)

 

Від ред. Редакція не завжди поділяє точку зору авторів публікації.  Відповідальність за достовірність інформації несуть автори матеріалів.

 

 

 

 

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.