Регіонал пропонує змінити процедуру відкликання депутатів місцевих рад

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад» щодо порядку та підстав дострокового припинення повноважень депутатів місцевих рад.

Ініціатор законопроекту народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.

Проектом закону пропонується внести зміни до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якими передбачається порядок та підстави дострокового припинення повноважень депутатів місцевих рад.

«Пропонується повернути виборцям можливість через відповідні місцеві організації партій відкликати депутатів обраних на пропорційній основі, які своїми діями, або бездіяльністю порушують основні принципи місцевого самоврядування», – зазначається у пояснювальній записці.

Окрім того для унеможливлення блокування роботи місцевих рад, в разі масового відкликання депутатів, проектом пропонується ввести процедуру, відповідно до якої відповідній місцевій раді надати право приймати рішення щодо внесення пропозиції про відкликання депутата місцевої ради, в тому числі за ініціативою виборців, до територіальної виборчої комісії.

Територіальні виборчі комісії пропонується позбавити повноважень щодо прийняття рішень щодо оцінки правильності проведення початку процедури відкликання депутата місцевою організацією партії, або за ініціативою виборців. Нардеп пропонує покласти на виборчі комісії тільки технічні функції щодо організації та проведення процедури відкликання депутата за ініціативою виборців.

Посилання на реєстрацію Законопроекту у ВРУ: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf3511=45918

1

2

3

4

Регіонал пропонує змінити процедуру відкликання депутатів місцевих рад: 3 комментария

  1. Александр Владимирович 05.03.2013 at 22:58

    Очень своевременно. Остается надеяться, что закон примут и некоторых депутатов можно будет спровадить из горсовета на небо за звездочками.

  2. Сергуня 11.03.2013 at 15:46

    Було би непогано.

  3. septik 14.07.2013 at 21:18

    Не понимаю причину такого ажиотажа. Ничего нового и мнения разные

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.