Василь Сіранчук: «МАФіозний Васильків»

Поділитись:
FacebookVKOdnoklassnikiGoogle+

сіранчук
Сіранчук В.М., депутат Васильківської міськради, ПП "Третя сила
"

До мене, як депутата Васильківської міської ради шостого скликання, звернулися батьки учнів ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 з проханням з'ясувати, на якій підставі у безпосередній близькості зі школою, власне, на її подвір'ї, перекриваючи вулицю Гоголя, з'явився торговельний кіоск. Депутати підтримали мій депутатський запит, оголошений 12 грудня 2012 року на тридцять третій позачерговій сесії Васильківської міської ради шостого скликання, і своїм рішенням утворили тимчасову контрольну комісію з перевірки законності установки і діяльності малих архітектурних форм (МАФів) на території міста Василькова.

Пунктом четвертим рішення «Про депутатський запит депутата Васильківської міської ради VI скликання Сіранчука В.М.» заборонено виконавчому комітету Васильківської міської ради та Васильківській міській раді прийняття та видачу рішень по встановленню малих архітектурних форм (МАФів) та укладання договорів особистого строкового сервітуту для обслуговування малих архітектурних форм (МАФів) на території міста на період роботи даної тимчасової контрольної комісії до оприлюднення нею на сесії Васильківської міської ради звіту про виконану роботу.

За місяць роботи депутатська комісія має певні результати і продовжує працювати, оскільки ознайомлення з одним питанням породжує ще три запитання. Одним словом, члени комісії зіткнулися з усталеними негативними тенденціями, за якими останнім часом надавалися дозволи і укладалися договори особистого строкового сервітуту.

Вони змушують нас усіх подивитися правді у вічі і прийняти відповідні рішення. Бо 80 відсотків перевірених об'єктів установлені з грубими порушеннями чинного законодавства аж до відсутності будь-яких дозвільних окументів.

Складність прозорості даного питання полягає в тому, що приймає рішення про надання дозволів на розміщення МАФів відповідно до переданих радою повноважень  виконавчий комітет Васильківської міської ради. Потім за процедурою прийняті виконкомом рішення затверджує депутатський корпус на сесійному засіданні ради та надає дозволи про виділення земельних ділянок. Тому сьогодні загострилося питання відповідальності: чиї дії призвели до виявлених порушень — виконавчого комітету чи міської ради? Не з'ясовано головне питання про те, скільки ще МАФів виросте згодом і в яких неймовірних місцях, оскільки ми не володіємо повною інформацією про надання дозволів. Очевидно, вперше за багато років спільний механізм забезпечення життєдіяльності міста, який здійснюють міська рада і її виконавчий комітет, перестав бути єдиним через конфлікт інтересів. Я не обмовився, оскільки комісія не має активної підтримки з боку виконавчого комітету в частині надання відповідної документації.

На мою думку, в певних осіб є зацікавленість не вивчати дане питання. Особисто мені довелося з одного й того ж питання звертатися письмово по кілька разів. Відчувається тиск з боку зацікавлених осіб, чиї інтереси задіяні, їх упевненість у безкарності. Про ухиляння від відповідальності говорять і юристи, які здійснювали юридичний супровід, мотивуючи тим, що такі об'єкти, як тротуари, клумби, сквери, не узаконені, а, отже, їх юридично не існує, значить, і відповідальність у судовому порядку не настане.

Власне, вивчення даного питання наблизило час істини. Днями наша комісія у повному складі зустрілася у виконкомі з першим заступником Васильківського міського голови О.С. Скибою, депутатом Васильківської міської ради. Перед нами стояло завдання з'ясувати, якими нормативними документами керується виконком при прийнятті рішень.

Виявилось, Постановою КМУ № 982 від 26.08.2009 р., яка скасована Постановою КМУ №548 від 25.05.2011р. Нині діє наказ Мінрегіонбуду №244 від 21.10.2011р. «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд». Відповідно до цього документа МАФи називаються тимчасовими спорудами і паспорт їх прив'язки (раніше називалась схема прив'язки) повинен розроблятись відділом архітектури і містобудування БЕЗКОШТОВНО. У Василькові це віддали на відкуп приватним структурам, що є грубим порушенням законодавства України. Можливо, це і є відповіддю на запитання, чому виконком застосовує недійсний документ?

Депутати міської ради шостого скликання затверджували своє Положення «Про розміщення МАФів», однак зміст його залишається недоступним для ознайомлення. А тепер про економічну доцільність, створення робочих місць і надходження платежів до міського бюджету від діяльності МАФів. Цими спорудами володіє група людей, яка змогла вирішити ці питання з владою. Всі вони не мають ніякого відношення до статусу безробітних і здають споруди в оренду за чотири-п'ять тисяч гривень на місяць кожну.

За даними Васильківського міськрайонного центру зайнятості, жоден з 10 приватних підприємців, які перебували на обліку і започаткували свою справу у 2012 році, не стали їх власниками. Орендна плата за землю залежно від площі становить від 20 до 30 гривень на місяць, тоді як оренда аналогічної площі в спорудах комунальної власності у 100 разів вища.

Василь Сіранчук: «МАФіозний Васильків»: 3 комментария

 1. Сергійко 27.02.2013 at 22:01

  Ви праві, пане Сіранчук! Непотребства багато і його критичний рівень вже досягнуто, пора діяти! АЛЕ!!!!- чому ж знову депутати виправляючи старі СВОЇ ПОМИЛКИ знову роблять НОВІ???

  Про що я? — я про те, що знову в питаннях денних сесій депутати обминають своєю увагою і голосують за такі положення, котрі згодом знову треба виправляти.Наприклад , — зовсім недавно на бурхливій сесії воювали з криками «ганьба» за інтереси начебто громади, і на цій же сесії одноголосно плюнули цій же громаді в обличчя затвердивши склад та кількість заступників мера аж в кількості 5 (!) чоловік на 30 000 населення, коли в сусідньому містечку Києві на кілька мільонів жителів та ж кількість. Це ще я про склад виконкому не кажу.

  З цих пяти заступників є один і по так званій економіці кровна задача котрого думати денно і нощно про наповнювання бюджету міста.Що місто само не могло плоставити ті МАФи та здавать їх ??? отримуючи при цьому не жалюгідні крихи а непогані гроші??? Другий заступник-діляга все горне до себе гроші бюджетні через всілякі проекти, котрі ніколи не збудуться Одне видатне діло зробив — дорогу на Трудовій положив,,, бо збудував там собі «сіротський будиночок в рожевому цвєті» А про інших теж сказати нічого — бо як не прийдеш з питанням до кого — так зразу чуєш у відповідь — «Я нічого нє рішаю, всьо до мера!»

  От так і виходить — повно всяких байдикуватих в виконкомі , а керує ,,,"Йосипівна"!

 2. Олег 28.02.2013 at 13:00

  Сергійко, Йосипивна звільнилась сама. Вже майже місяць. З приводу теми, скажу одне. Сранчук, член комісії по МАФАМ пише. Сабов пише все, що вже на голову прийде. Постає одне маленьке питання. А коли Сіранчук або Сабов нададуть проект звіту комісії? Ну на сесію не несуть, то може в мережі опублікують.

  Тут недавно Сабов розповідав, що проект звіту комісії повинні були доповідати на сесії 05.02.2013 року. Але САбов, то зрозуміло, що сказав аби сказати. Він любить це. А вот, звіт сам комісії хтось може показати, хоча б проект.

  У Сабова все є завжди, але звіту не опублікує точно. Знову загальне щось розповість. Сабова в цьому вже розкусили. Він безобідний, тільки поговорити.

  Сіранук теж зараз написав, аж хоч ридай. Тільки і він звіт не бачив, не робив, та теж навіть проект звіту не опублікує. Він теж тільки поговорити. Звіти комісії це не до нього. Ну хто надасть звіт комісії по МАФАМ? А.

  ДА ніхто. Зараз поговорять, попіарять ще місяць. Потім Сабов знайде винуватого в тому, що звіт не заслухали. Ну, а коли скажуть показати цей звіт, знайдуть теж винуватого, хто його не робив не давав і т.д.

 3. Олег 28.02.2013 at 20:59

  И, что, где проект отчета комисии, где Сиранчук и Сабов? А поговорить перед выборами?

Добавить комментарий

Имя *
E-mail *
Сайт

Это не спам.